Miss Polski na wózku inwalidzkim - kim jest?

2015-07-28 19:03

W ubiegłą sobotę, 25 lipca, odbył się trzeci finał wyborów Miss Polski na wózku inwalidzkim. Gala miała miejsce w Bemowskim amfiteatrze. 12 uczestniczek zmagało się w walce o koronę najpiękniejszej niepełnosprawnej Polki. Kto zwyciężył?

fot. Paweł NałęczPosted by Fundacja Jedyna Taka on 27 lipca 2015

12 konkurentek wzięło udział w walce o tytuł Miss Polski na wózku inwalidzkim. Panie przedstawiły wcześniej przygotowany układ choreograficzny oraz odpowiadały na pytania jurorów. Najlepsza kandydatką na koronę i szarfę miss okazała się Katarzyna Kozioł z Kędzierzyna-Koźla. 20-latka zmaga się z niepełnosprawnością od czasu nieszczęśliwego wypadku, w wyniku którego jej kręgosłup jest uszkodzony w odcinku piersiowym, przez co nie może się poruszać bez pomocy wózka inwalidzkiego. Jednak niepełnosprawność nie powoduje, że najpiękniejsza Polka na wózku sie poddaje. Wręcz przeciwnie. Zwyciężczyni konkursu jest w trakcie kursu na prawo jazdy, a także rozpoczyna naukę na wydziale ekonomicznym. do jej codziennych obowiązków, należy również regularna rehabilitacja. Wypadek nie zakończył jej pogoni za szczęściem. - Życie toczy się dalej – mówi Katarzyna Kozioł.

Wybory organizuje Fundacja Jedyna Taka, która stara się zmienić postrzeganie ludzi niepełnosprawnych. Oprócz organizowania wyborów miss, fundacja prowadzi również agencję modelek. Galę poprowadzić Conrado Morando. Na scenie wystąpili też Artur Chamski, Marek Kaliszuk oraz Donatan i Cleo. Gratulujemy wygranej!

Zobacz: 14-letnia modelka podpisała kontrakt z Diorem! Nie za wcześnie?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE