Brodka powraca w wielkim stylu. Znamy nowe plany zawodowe artystki

2021-01-22 10:10
Brodka powraca z nowym singlem
Autor: Kayax Brodka powraca z nowym singlem

Brodka powraca w wielkim stylu! Właśnie ukazał się nowy utwór artystki "Wrong Party", która zapowiada nadchodzący krążek. Jego premiera przewidziana jest na późną wiosnę tego roku. Utwór jest wynikiem współpracy z zespołem Scottibrains, który tworzą: Dan Carey - szef wytwórni Speedy Wunderground i uznany producent muzyczny, Oly Bayston z Boxed In oraz perkusista Liam Hutton.

“Wrong Party” ukazuje się pod szydlem jednej z najciekawszych obecnie, niezależnych wytwórni Speedy Wunderground. Artystka ponownie wychodzi poza strefę dobrze znanych jej krajobrazów dźwiękowych i tworzy muzykę na własnych zasadach. 

Czasami odczuwamy silny pociąg do osoby lub sytuacji, która jest dla nas zła, mamy świadomość, że się sparzymy, ale pożądanie jest tak silne, że nie możemy się mu oprzeć. O tym jest utwór „Wrong Party” - mówi Brodka.

„Wrong Party” to klasyczny „Speedy” singiel dźwiękowo nawiązujący do pierwszych wydawnictw wytwórni, to punk i pop w jednym. Charakterystyczny dla Scottibrains rytm niesie utwór, aż do momentu wybuchu ekstazy, chaosu. To prawdziwa chwila transformacji dla polskiej wokalistki i songwriterki, która wprowadza ją w nową erę, w kierunku nowego albumu, który wkrótce pojawi się na rynku. „Praca nad singlem „Wrong Party” była bardzo wyjątkowa. Zamknęliśmy się w studio z Danem, Olim i Liamem. Jammowaliśmy i eksperymentowaliśmy. Przez moment spełniłam swoje marzenie o zespole punkowym i to wspomnienie zostanie we mnie na zawsze” - dodaje Monika.

Wielkie poruszenie w świecie muzyki. Brodka zamiast Trojanowskiej

Wytwórnia Speedy Wunderground powstała w 2013 roku, a na jej czele stoją Dan Carey, Alexis Smith oraz Pierre Hall. Każdego roku Speedy Wunderground wypuszcza kompilację singli we współpracy z różnymi artystami. Dotychczas byli to chociażby Loyle Carner, Kate Tempest, Guilty Simpson, Squid czy black midi. “Wrong Party” to 35-ty singiel w tej serii. Utwór i jego remix znajdą się na limitowanym winylu 7”.

Zenek Martyniuk w wywiadzie przed Sylwestrem Marzeń Dwójką zdradził, dlaczego Danuta Martyniuk nie wystąpiła w jego najnowszym teledysku!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE