Monika Mariotti

i

Autor: AKPA

Monika Mariotti na deskach Teatru Syrena w muzycznym spektaklu Spaghetti Poloneze

2016-05-17 21:21

Monika Mariotti po raz kolejny zaprezentuje swoje aktorskie i wokalne możliwości na scenie Teatru Syrena. Będzie to autorski koncert piosenek o przewrotnym tytule "Spaghetti Poloneze".

W muzycznym spektaklu "Spaghetti Poloneze" będzie można usłyszeć znane włoskie przeboje - takie, jak „Felicita”, „Mambo Italiano” czy „Volare”. Każda z piosenek poprzedzona jest dowcipnym komentarzem Moniki Mariotti, która zamierza mówić o tym, co zbliża, ale i różni Włochów i Polaków. Wszystkie piosenki zostały na nowo zaaranżowane, a artystce towarzyszy na scenie zespół muzyków. Przypomnijmy, że artystka ma włosko - polskie korzenie, co na pewno wpływa na jej sceniczny temperament. W 2012 roku Teatrze Syrena odbyła się premiera musicalu ,,Moja Nina”, w którym Monika zagrała główną rolę. Scenariusz spektaklu oparty został na życiu i twórczości piosenkarki, Niny Simone. Sama Monika Mariotti inspiruje się różnymi gatunkami muzycznymi. Swoich ulubionych wykonawców ma także w Polsce. - Upodobałam sobie szczególnie Katarzynę Groniec, Olę Bilińską, zespoły ,,Babadag” i ,,Berjozkele” oraz Igora Spolskiego. Lubię posłuchać czasami Kazika, piosenki aktorskiej, muzyki metalowej i rockowej - powiedziała Monika Mariotti. Warto podkreślić, że to nietypowy projekt. Łączy w sobie elementy koncertu, klasycznego spektaklu i monodramu. - To pierwszy tego typu spektakl w Polsce. Traktuję go trochę jak eksperyment. Dla mnie samej to będzie niespodzianka oraz, na co liczę, wielka frajda - dodała aktorka.

Monika Mariotti wychowała się w nadmorskiej Senigalii. Pierwsze kroki na scenie stawiała w rzymskim Teatro India, a przełomem w jej karierze okazała się przeprowadzka do Warszawy. Dołączyła do ekipy Teatru Konsekwentnego (dziś Teatr Warsawy), gdzie zadebiutowała rolą Matki w obsypanym nagrodami spektaklu „Kompleks Portnoya” w reżyserii Aleksandry Popławskiej i Adama Sajnuka. Zdobywa coraz większą popularność dzięki rolom w serialach – widzowie polubili wyrazisty, komediowy rys jej postaci w takich produkcjach jak „Przepis na życie”, „Sama słodycz” czy „Nie rób scen” (TVN). W tym sezonie oglądać ją można w serialu „Druga szansa” u boku Małgorzaty Kożuchowskiej. Pasjonuje się dalekimi, samotnymi wyprawami, o których opowiada w cyklu podróżniczym w paśmie Dzień Dobry TVN. Kocha taniec i jazdę konno po bezkresnych stepach. Jest poliglotką, mówi w sześciu językach. Premiera spektaklu odbędzie się podczas festiwalu United Solo Europe – to europejska odsłona największego na świecie festiwalu monodramu, który odbywa się w Nowym Jorku. Spektakl „Spaghetti Poloneze” będzie grany w Teatrze Syrena w Sezonie 2016/17. Planowane jest również jego tournée po Polsce.

Zobacz:Nie rób scen. Joanna Brodzik na planie nowego serialu TVN. Paweł Wilczak został z dziećmi

Przeczytaj też: Gwiazdy na premierze filmu "Dzień dobry, kocham cię" - która z nich wyglądała najlepiej, a która najgorzej?


Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE