Maciej Musiał, Jan Paweł II

i

Autor: Instagram @maciejmusial_official / AKPA

Zgadzacie się z nim?

Musiał broni Jana Pawła II! Sam się bał osądu, dlatego zrobił TO

2023-03-11 13:00

Maciej Musiał (28 l.) nie mógł milczeć, gdy publicznie wiele środowisk niszczy wizerunek Jana Pawła II. I choć nie wiemy dokładnie, po której stronie politycznej opowiada się aktor, wiemy, że pontyfikat papieża Polaka jest dla niego bardzo istotny. W instagramowym wpisie wspomniał o zasługach świętego.

Maciej Musiał dorastał na oczach widzów, grając przez prawie dekadę w "Rodzince.pl". Widzowie bardzo polubili jego serialowego bohatera, stając się wiernymi fanami aktora. Sam zainteresowany nie poszedł jednak na skróty i w odróżnieniu od wielu kolegów z planu, zamiast rozwijając karierę w show-biznesie, skupił się na studiach aktorskich, co poskutkowało wieloma już angażami w zagranicznych produkcjach. Musiał dał się ponadto poznać jako katolik, czego przykład znajdzie pod najnowszym jego instagramowym wpisem.

Maciej Musiał broni Jana Pawła II! Sam się bał osądu, dlatego zrobił TO

Reportaż dziennikarza TVN24 wywołał lawinę skrajnych emocji. Czy Jan Paweł II faktycznie tuszował pedofilię w Kościele? Sprawa komplikuje się o tyle, że papież zmarł wiele lat temu i nie ma prawa się bronić. Zapewne pod uwagę wziął to Maciej Musiał, który postanowił powiedzieć, co myśli o osobie świętego.

- [To] człowiek, który pomógł zakończyć Zimną Wojnę. Na całym świecie prowadził antykomunistyczną retorykę. Przyjaciel Ronalda Reagana. Przyjaciel Ryszarda Kuklińskiego, który jemu i CIA przekazał plany uderzeń atomowych Związku Radzieckiego. Potężny dyplomata działający w imieniu Polski i wpływający na światową politykę dla jej dobra i pokoju. Publicznie próbowano go zresztą za to zamordować. (...) [To] człowiek, który miał głębokie poszanowanie dla wszystkich religii, jako pierwszy papież modlił się pod ściana płaczu czy w meczecie. Organizował spotkania liderów wszystkich religii w Asyzu, na których modlono się o pokój na świecie - czytamy pod instagramowym zdjęciem.

Młody aktor, w chwili publikacji posta, ustawił blokadę w sekcji komentarzy. Zapewne bał się reakcji fanów na to, że zabrał głos w tak kontrowersyjnej sprawie. I miał rację, internauci zaatakowali go pod poprzednimi zdjęciami, chociażby tym, gdzie pozuje ze swoim autem.

Myślicie, że żałuje swojej decyzji?

Sonda
Czy Jan Paweł II nadal powinien być świętym?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany