Muzyczna parada wolności w Sopocie

i

Autor: Materiały prasowe

Mega impreza!

Muzyczna parada wolności w Sopocie. Musicie tam być!

2022-08-05 18:22

W sobotę, 6 sierpnia, o godz. 18.00 ulicami Sopotu przejdzie muzyczna parada wolności. Rytm będą nadawać zaproszone orkiestry, ale do parady w centrum Sopotu może dołączyć każdy, kto chce wyrazić poparcie dla wolności Ukrainy. Z kolei w piątek, w Muszli Koncertowej na Molo zagra ukraiński Chór Vyrij. Udział w obu wydarzeniach jest bezpłatny i odbywa się w ramach sopockiego Brasswood Fest.

W sobotę, 6 sierpnia ok. godz. 17.45-18.00 na Placu Przyjaciół Sopotu,  odbędzie się koncert pod batutą Łukasza L.U.C. Rostkowskiego. Po koncercie orkiestra wyruszy główną arterią w Sopocie – Monte Cassino. Kilkudziesięciu muzyków z instrumentami dętymi zacznie swój muzyczny marsz na placu Przyjaciół Sopotu, a zakończy pod Operą Leśną. Usłyszymy muzyków z formacji: Tęgie Chłopy, Rybacka Orkiestra Dęta z Jastarni, Powiatowa i Miejska Orkiestra w Chełmży z udziałem utalentowanych mażoretek, oraz bębniarzy z zespołu Cocodjembe. Brasswood Parade jest dostępny dla wszystkich. Organizatorem parady jest Łukasz L.U.C. Rostkowski.

„Chcemy wyrazić swoje poparcie dla naszych ukraińskich sąsiadów i zapewnić, że niezmiennie jesteśmy sercem z nimi. Zapraszamy wszystkich, żeby dołączyli do nas, przynieśli ukraińskie flagi lub założyli niebieskie lub żółte koszulki. Zapraszamy także na piątkowy koncert cudownych muzyków z ukraińskiego Chóry Vyrij” – zapowiada Dyrektor Artystyczny, Łukasz L.U.C. Rostkowski. 

Ok. godz. 17.00 w Parku Północnym w Sopocie niemal setka muzyków spotka się na warsztatach brassowych, w których udział może wziąć każdy, kto przyniesie ze sobą instrument brassowy. Muzycy zagrają wspólnie: Deszcze Niespokojne, Manifest oraz Nim wstanie świt. Nuty do ściągnięcia ze strony rebelbabel.com. Projekt jest współfinansowana ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. Jak mówi Dyrektor Artystyczny Brasswood, Łukasz L.U.C. Rostkowski –Zapraszamy wszystkich muzyków na nasze warsztaty, a potem do wzięcia udziału w paradzie i wspólnym koncercie. Zagrać może z nami każdy, kto gra na instrumencie dętym, perkusyjnym lub drewnianym. Czekamy na was w Parku Północnym!

Parada jest częścią trzydniowego Brasswood Fest, odbywającego się w Sopocie w dniach 4 – 7 sierpnia. Na czwartek zaplanowane sety z DJ NOZ-em w ramach Brasswood Before. W piątek odbędzie się m.in. towarzyski mecz koszykówki Brasswood Basket z zawodnikami Marcina Stefańskiego, z kolei sobota upłynie pod znakiem muzyki. Warsztaty, parada a na deser...na scenach w Operze Leśnej wystąpią Skubas, Mikromusic Acoustic Trio, duet Wojciech Waglewski & Mateusz Pospieszalski, L.U.C. z orkiestrą Rebel Babel Ensemble wraz z udziałem wspomnianych solistów oraz Kasi Lins. W supporcie usłyszymy debiutującego Maksa Łapińskiego. Niedziela to czas na złapanie oddechu podczas warsztatów z jogą i Brasswood Freeride po sopockich trasach rowerowych. Współorganizatorem Brasswood Fest jest Bałtycka Agencja Artystyczna BART, bilety do nabycia na ebilet.pl.

Felicjan Andrzejczak o „Jolka, Jolka pamiętasz”
Sonda
Czy słyszałeś/aś o przypadku przeprosin dla kraju?
Nasi Partnerzy polecają