Kulisy programu

Najlepsze fryzury i stylizacje w historii "Top Model"? Wiemy, kto za nie odpowiada

2022-12-09 14:40

Właśnie zakończyła się 11. edycja programu "Top Model". Zwyciężczynią reality show dla modelek została sympatyczna Klaudia Nieścior. Tę edycję zapamiętamy nie tylko ze względu na zaskakujący i pełen emocji finał. Przez kilka tygodni mieliśmy okazję oglądać najlepsze od kilku lat metamorfozy i stylizacje początkujących modeli. Wiemy, kto nad nimi czuwał.

"Top Model" to największe modowe show w Polsce. I realizowane jest na światowym poziomie. W 11. sezonie każdy odcinek, sesja zdjęciowa i stylizacja uczestników była ucztą dla oczu widzów. Sprawdziliśmy, kto odpowiadał wygląd uczestników. 

Fryzury w "Top Model"

W tym sezonie po raz pierwszy za fryzury i dostarczające wszystkim wielu emocji metamorfozy uczestników odpowiadał Marek Sierzputowski, właściciel warszawskiego salonu Ruby Blue, fryzjer takich gwiazd jak Edyta Górniak czy Małgorzata Rozenek. Wszyscy pamiętamy dramaty młodych modelek, gdy w poprzednich edycjach ich fryzury diametralnie się zmieniały i zdaniem internautów wcale nie ulepszały ich wyglądu.

Najwięcej kontrowersji wywołała szokująca metamorfoza Olgi Król, która straciła swoje długie, kobiece włosy na rzecz krótkiej, niezbyt estetycznej fryzury, przez którą modelka wylała morze łez, a na fryzjera odpowiedzialnego za cięcie w sieci wylała się fala krytyki. ZOBACZ: Uczestniczki "Top Model" wręcz nie da się poznać! Olga Król została skrzywdzona w programie

Tym razem nie tylko obyło się bez takich dramatów, ale i stylista fryzur zebrał w sieci mnóstwo pochwał.

Stylizacje w "Top Model"

Na uwagę zasługują też szałowe stylizacje do każdego z zadań uczestników. W tym sezonie odpowiadał za nie Janek Kryszczak - główny stylista i kostiumograf "Top Model". Osobiście stylizował wszystkie sesje i projektował kostiumy dla uczestników. Wspierał go team w składzie: Paulina Tarnowicz, Natalia Mazur, Julia Marczewska, a kostiumy pomagał uszyć projektant Serafin Andrzejak.

- Korzystamy z projektantów polskich jak Dawid Woliński, MMC, Falash, JAP Petelicka, Jagoda Bednarz czy Krystian Szymczak - wylicza nam Kryszczak. - Ale skorzystaliśmy też z archiwalnych ubrań zagranicznych projektantów m.in.: Moschino, Issey Miyake, Vivienne Westwood - dowiadujemy się.

Zobaczcie najciekawsze stylizacje tego sezonu "Top Model" w naszej galerii.

Nasi Partnerzy polecają