Jerzy Połomski nie żyje

i

Autor: AKPA

Te piosenki znają wszyscy!

Największe przeboje Jerzego Połomskiego. Te melodie były na ustach wszystkich. Koncert pożegnalny legendy

2022-11-14 22:50

Jerzy Połomski zmarł w wieku 89 lat, pozostawiając pogrążonych w smutku fanów jego talentu. Hołd pamięci artysty złożyło także TVP, organizując koncert pożegnalny legendy, podczas którego przypomniane zostały największe przeboje piosenkarza, takie jak "Moja miła, moja cicha, moja śliczna", czy "Jak to dziewczyna". Pokazano także unikatowe, archiwalne nagrania Jerzego Połomskiego, wykonującego takie hity, jak "Daj" czy "Dziewczyny takie są". Łzy same cisną się do oczu!

TVP oddało hołd pamięci Jerzego Połomskiego. Przypomniano jego największe przeboje. Znacie wszystkie?

Jerzy Połomski był jednym z najbardziej znanych polskich muzyków w XX wieku. Artysta na koncie miał wiele kasowych przebojów, takich jak chociażby słynne "Bo z dziewczynami" czy "Cała sala śpiewa z nami". Muzyk zmarł w poniedziałek, 14 listopada - smutne wieści o jego odejściu przekazała wieloletnia menedżerka wokalisty, Violetta Lewandowska. "Super Expressowi" zdradziła także, jak wyglądały ostatnie dni życia Jerzego Połomskiego oraz szczegóły jego pochówku.

Jerzy miał infekcję. Jego organizm nie poradził sobie z zakażeniem, które wdarło się do jego organizmu. Trudno mi teraz dokładnie powiedzieć. Wiem, że lekarze do końca o niego walczyli. Niestety się nie udało - tłumaczyła w rozmowie z "Super Expressem" Pani Violetta. Więcej przeczytacie tutaj.

Hołd pamięci i twórczości piosenkarza oddać postanowiło także TVP1, które zorganizowało specjalny pożegnalny koncert, podczas którego przypomniane zostały największe przeboje Jerzego Połomskiego.

Piosenki Jerzego Połomskiego znała cała Polska. Największe przeboje artysty przypomniano po jego śmierci

Charakterystyczny baryton Jerzego Połomskiego potrafił zaczarować publiczność, wsłuchaną w największe przeboje wokalisty. Przypomniała je stacja TVP1, która zmieniła ramówkę specjalnie ze względu na odejście legendy. Pamiętacie takie piosenki Jerzego Połomskiego, jak "Moja miła, moja cicha, moja śliczna" czy "Jak to dziewczyna"? 

Poza samymi melodiami widzowie TVP mieli też okazję obejrzeć archiwalne, unikatowe nagrania z udziałem wokalisty, takie jak jego słynne wykonanie utworu "Daj" czy "Dziewczyny takie są". A które przeboje Jerzego Połomskiego to Wasze ulubione?

Więcej wspomnień z życia i twórczości Jerzego Połomskiego znajdziecie w naszej galerii poniżej!

Groby polskich muzyków i kompozytorów klasycznych. Niezapomniani
Nasi Partnerzy polecają