Bohdan Krzywicki w filmie Miś

i

Autor: Miś/YouTube Aktor zmarł w Skolimowie w wieku 85 lat

Nie żyje aktor "Misia". Bohdan Krzywicki zagrał w kultowej scenie

2020-04-23 12:02

Smutna wiadomość dla fanów "Misia" Stanisława Barei (+57 l.). Bohdan Krzywicki zmarł z środy na czwartek w nocy. Aktor, który w kultowej komedii wcielał się w reportera telewizyjnego rozmawiającego na planie "Ostatniej paróweczki hrabiego Barry Kenta", gdzie wypowiada słynne: "Prawda czasu, prawda ekranu, prawda", ostatnie lata spędził w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Miał 85 lat.

Wiadomość o śmierci Bohdana Krzywickiego potwierdził nam Ryszard Rembiszewski (73 l.), prezes Fundacji Artystów Weteranów Scen Polskich. - To prawda. Pan Bohdan zmarł w nocy - powiedział "Super Expressowi".

Bohdan (niektóre źródła podają także imię Bogdan) Krzywicki, znany był nie tylko z "Misia". Zagrał także w takich produkcjach jak: "Wodzirej", "07 zgłoś się", "Dziewczyna i chłopak", czy "Czterdziestolatek. 20 lat później". Po raz ostatni wystąpił w 2011 roku w "1920. Bitwa Warszawska". W czasach PRL był wodzirejem. Powadził m.in. bale przodowników pracyw KC PZPR i na statku Batory.

Przeczytaj także: Koronawirus atakuje. Tak radzą sobie gwiazdy w Skolimowie

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Odeszli nagle. Tak wyglądają groby aktorów i muzyków. (Nie)zapomniani
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE