Świeczka

i

Autor: Unsplash.com

Pożegnanie

Nie żyje aktor "Polskich dróg" Bronisław Surmiak. Smutną wiadomość przekazał Teatr Kwadrat

2023-05-23 15:59

Nie żyje Bronisław Surmiak, aktor filmowy i teatralny, znany m.in. z seriali "Polskie drogi", "Zmiennicy", "Kuchnia polska" i "Lokatorzy". W sierpniu świętowałby 90. urodziny. Zmarłego aktora pożegnał m.in. Teatr Kwadrat i Wiktor Zborowski.

- Odszedł Bronisław Surmiak, aktor Teatru Kwadrat w latach 1986 - 2000. W sierpniu tego roku skończyłby 90 lat. Wcześniej należał do zespołów Teatru Ateneum im. Stefana Jaracza, Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego, Teatru Dramatycznego im. A. Węgierki, Teatru Ziemi Mazowieckiej, Teatru Popularnego, Teatru Rozmaitości czy Teatru na Woli. Na scenie Kwadratu stworzył niezapomniane kreacje w takich spektaklach jak "Rozmowy przy wycinaniu lasu", "Dwaj panowie B", "Król", "Mandat", "Indyk", "Mayday", czy "Okno na parlament" - poinformował teatr na Facebooku.

- Odszedł Bronisław Surmiak. Aktor. Przemiły kumpel. Wędkarz. Uczył mnie wędkarstwa gruntowego. Śpij Broneczku spokojnie. Coraz bardziej pusto w „starym Kwadracie” - dodał Wiktor Zborowski. Zmarły aktor najbardziej znany był z roli w serialu "Polskie drogi", gdzie zagrał dozorc kamienicy, w której mieszkał Johan Heimann jako Jan Nowaczek (Henryk Talar).

Przypomnijmy, że niedawno Teatr Kwadrat podał także informację o śmierci Wincentego Grabarczyka (+91 l.), aktora znanego z "Klanu".

Córka Wiktora Zborowskiego pokazała jego zdjęcia z młodości! W czarnych wąsach trudno go rozpoznać

Pogrzeb Bronisława Surmiaka odbędzie się we wtorek 30 maja 2023 roku o godzinie 12.05 w kaplicy św. Ignacego Loyoli na Cmentarzu Północnym w Warszawie, po czym nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego.

Groby aktorów Czterdziestolatka, Janosika i serialu Polskie drogi. Niezapomniani
Sonda
Lubisz oglądać polskie seriale?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają