Andrzej Stalony-Dobrzańśki

i

Autor: shuterstock

Ogromna strata

Okropna wiadomość! Nie żyje wspaniały polski aktor. Miał 84 lata

2023-07-21 16:02

Nie żyje Andrzej Stalony-Dobrzański, wspaniały polski aktor znany z telewizji i wielu sztuk teatralnych. Informację o śmierci artysty przekazał Teatr Groteska, z którym związany był Andrzej Stalony-Dobrzański. Okropna wiadomość o śmierci aktora została opublikowana m.in. w serwisie e-teatr oraz w gazecie "Dziennik Polski". Andrzej Stalony-Dobrzański miał 84 lata.

Andrzej Stalony-Dobrzański występował w wielu teatrach. Widzowie pamiętają go szczególnie z Teatru Lalek "Groteska" oraz z Teatru Satyry "Maszkaron" w Krakowie. Artysta specjalizował się w lalkarstwie. Andrzej Stalony-Dobrzański został wzruszająco pożegnany przez teatr "Groteska". - Ze smutkiem żegnamy Andrzeja Stalony-Dobrzańskiego, kreatora wielu niezapomnianych ról teatralnych, aktora Teatru Groteska, wspaniałego artystę, dobrego, lubianego i szanowanego człowieka. Wyrazy szczerego żalu i współczucia rodzinie i bliskim składają dyrekcja i pracownicy Teatru Groteska - czytamy w smutnym komunikacie. 

Nie przegap: Padliśmy, gdy zobaczyliśmy z bliska twarz Grażyny Szapołowskiej. W telewizji tych zmarszczek nie widać!

Andrzej Stalony-Dobrzański występował w sztukach emitowanych przez TVP, m.in. w "Przygodzie na plaży", "W Krainie Filatelii", "Smoku Bestyji", "Baśni o pięciu braciach" i "Zwierzoczłekoupiorze". Aktor zagrał także w przedstawieniu uwielbianym przez dzieci - "Kot w butach".

W naszej galerii prezentujemy, kto zjawił się na pogrzebie Miriam Aleksandrowicz

Groby pisarzy i poetów cz. 4. Niezapomniani
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany