Nie żyje Barbara Martynowicz

i

Autor: TVP Warszawa/screen Nie żyje Barbara Martynowicz

Wielki smutek

Nie żyje Barbara Martynowicz. Miała 92 lata. Przyjaciele pożegnali ją pięknymi słowami

2022-07-27 11:38

Jak poinformowała "Gazeta Wyborcza" w sobotę, 23 lipca 2022 roku zmarła Barbara Martynowicz, aktorka znana z ról w "Rajskiej jabłoni", "Akcie przerywanym" i "Ze stacji snów do stacji uśmiech". Przyjaciele pożegnali ją pięknymi słowami. Artystka miała 92 lata.

Barbara Martynowicz była aktorką teatralną i telewizyjną. Widzowie mogli zobaczyć ją na scenach wielu polskich teatrów, m.in. Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, Ziemi Pomorskiej Bydgoszcz-Toruń, Teatru Powszechnego im. Stanisławy Wysockiej w Warszawie czy Warszawskiej Operze Kameralnej. Występowała również w innych miastach, na przykład Kaliszu, Lublinie, Szczecinie, Jeleniej Górze czy Płocku. 

Martynowicz zadebiutowała rolą Katarzyny Antonownej w dramacie "Poemat pedagogiczny" Antoniego Makarenki. Aktorka zagrała również w "Akcie przerywanym" i "Ze stacji snów do stacji uśmiech" Teatru Telewizji oraz filmie "Rajska Jabłoń".

W 1980 roku artystka została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi, a w 2005 roku - Złotym Krzyżem Zasługi.

Nie żyje Barbara Martynowicz

Barbara Martynowicz zmarła w sobotę, 23 lipca 2022 roku w wieku 92 lat. O jej śmierci poinformowała "Gazeta Wyborcza". Aktorkę pożegnali przyjaciele.

W dniu 23 lipca 2022 roku odeszła w wieku 92 lat nasza ukochana Przyjaciółka, Barbara Martynowicz, aktorka, Szlachetny i dobry Człowiek. Żegnamy Ją z głębokim smutkiem - czytamy w nekrologu.

Zmarła Barbara Martynowicz - nekrolog

i

Autor: Screen z nekrologi.wyborcza.pl
Groby rodzinne znanych aktorów. Opania, Fronczewski, Kondrat, Olbrychski. Niezapomniani
Nasi Partnerzy polecają