Nie żyje Cezary Szczygielski. Aktor "Klanu" i "Ojca Mateusza". Ojciec partnera Tomasza Raczka

2023-11-29 11:50

O śmierci Cezarego Szczygielskiego poinformował na Facebooku Związek Artystów Scen Polskich. Aktor miał 82 lata, przez lata współpracował z TVP, można go było oglądać w epizodycznych rolach w "Klanie", „Ojcu Mateuszu”,, „M jak miłość”, „Stuleciu czy „Na sygnale”. Jego ostatnią rolą była postać dziadka Patryka w serialu HBO "#BringBackAlice".

 Nie żyje Cezary Szczygielski. Aktor Klanu i Ojca Mateusza. Ojciec partnera Tomasza Raczka

i

Autor: facebook

O śmierci Cezarego Szczygielskiego ZASP poinformował w środę, 29 listopada, przed południem. Związek podał również szczegóły pogrzebu artysty: "Z przykrością zawiadamiamy, że odszedł aktor Cezary Szczygielski. Uroczystości pogrzebowe i odprowadzenie Zmarłego do grobu rodzinnego odbędą się 12 grudnia o godz. 14.00 na Cmentarzu Bródnowskim (Bródzieńskim, kondukt od kościoła drewnianego). Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy ogromnego współczucia."

Kim był Cezary Szczygielski?

Cezary Szczygielski był aktorem serialowym i filmowym. Przez wiele lat współpracował z produkcją serialu "Klan", w którym wcielał się w różne role epizodyczne. Można go było również zobaczyć w "Ojcu Mateuszu", "Na dobre i na złe" czy "na Wspólnej". Na kartach jego kariery zapisało się również wiele znakomitych tytułów filmowych:, m.in. "Ubu Król", "Ekscentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy", "Miłość jest wszystkim" czy "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa".

Prywatnie Cezary Szczygielski był ojcem Marcina Szczygielskiego, partnera Tomasza Raczka. Z synem łączyła go bardzo ciepła relacja. - Uważam, że relacja moja z Marcinem-gejem jest o wiele cieplejsza, niż synów, którzy często zapominają, że mają ojca i matkę - mówił w jednym z wywiadów. Rodzinie zmarłego składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Zobacz galerię: Gabriel Seweryn, gwiazda programu "Królowe życia" nie żyje

Nasi Partnerzy polecają