Nie żyje Natalia Madejczyk z You Can Dance

i

Autor: Facebook/@natalia.madejczyk

Nie żyje Natalia Madejczyk z "You Can Dance". Tancerka przeraźliwie cierpiała, a ostatnie godziny spędziła w szpitalu

2022-06-22 9:31

W środę, 22 czerwca, w mediach pojawiła się informacja o śmierci Natalii Madejczyk, utalentowanej tancerki oraz finalistki pierwszej edycji show "You Can Dance". W mieszkaniu, w którym przebywała, wybuchł pożar. Kobieta została przewieziona do szpitala, gdzie zmarła we wtorek, 21 czerwca, o 13:30.

Od środy, 22 czerwca, media rozpisują się o ogromnej tragedii, w wyniku której życie straciła Natalia Madejczyk, finalistka pierwszej edycji show "You Can Dance". W mieszkaniu, w którym przebywała wraz z dwójką przyjaciół, wybuchł pożar. Kobieta została przewieziona do szpitala, gdzie zmarła we wtorek, 21 czerwca, o 13:30. Jak możemy przeczytać na grupie "Modlitwa za Natalię", kobieta była w stanie krytycznym. Miała poparzenia trzeciego stopnia na 60% ciała. Poważnemu poparzeniu uległo również jej gardło. O wypadku i śmierci tancerki poinformował m.in. Maciej Florek, juror 9. edycji "You Can Dance".

- Dzisiaj też do mnie dotarła wiadomość, że Natalia Madejczyk miała bardzo poważny wypadek i leży w szpitalu, walcząc o zdrowie i życie. Dlatego proszę was o mały prezent dla mnie - o chociaż chwilę modlitwy, medytacji, pomyślenia o Natalii. Wiem, że będzie to czuła w tych ogromnie trudnych chwilach, bo jest wrażliwą osobą - napisał na swoim profilu na Facebooku.

Niestety, kilka godzin później w komentarzu pod postem zamieścił informację o śmierci tancerki:

Kochani, bardzo dziękuję za tak duży odzew. Natalia dzisiaj umarła. Modlitwa będzie na pewno darem dla tak niezwykłej osoby.

Natalię Madejczyk żegnają fani oraz znajomi związani z branżą taneczną. Kondolencje pojawiły się na profilach festiwali oraz szkół tanecznych.

W rozpaczy pogrążony jest również Michał Piróg, juror wszystkich dotychczasowych edycji "You Can Dance".

- Śpij spokojnie, aniele piękny. Mogę tylko pytać czemu, czemu teraz, czemu ty. Obudziłem się o 1:47 i już nie zmrużyłem oka. Moje serce pęka. Czemu musimy być świadkami kiedy opuszczają nas tak piękne dusze. Natalia, kochana moja, mogę ci obiecać, że jeszcze zatańczymy. [...]. Będę cię wypatrywać w oczach wszelkich istot. by raz jeszcze się do ciebie uśmiechnąć, popatrzeć i powiedzieć jak ciebie wszystkim brakuje. Do zobaczenia. Teraz odpocznij chwilę i wróć do nas - napisał na Instagramie.

Kim była Natalia Madejczyk?

Natalia Madejczyk była finalistką pierwszej edycji show "You Can Dance - po prostu tańcz", utalentowaną choreografką, tancerką, instruktorką tańca i pedagogiem. Swoją karierę rozpoczęła od gimnastyki artystycznej. Szkoliła się w prestiżowych szkołach w Chicago, Londynie czy Nowym Jorku. Natalia Madejczyk była również wieloletnią sędzią Festiwalu Tańca o Puchar Kujaw i Pomorza oraz Mistrzostwa Polski WADF. Poza tym prowadziła warsztaty w szkołach tańca.

Groby polskich kompozytorów filmowych. Niezapomniani
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany