Blanka

i

Autor: AKPA Blanka

Ludzie są w szoku

Niebywały zwrot akcji, Blanka i Polska docenione! Sukces międzynarodowy, największe nazwiska daleko w tyle

2023-05-30 21:09

Blanka Stajkow (24 l.) nie zwalnia tempa! To za jej sprawą Polska zyskała sporo głosów od telewidzów w konkursie Eurowizja 2023, mimo że jury nie było dla nas aż tak łaskawe. Teraz okazuje się, że Blanka została doceniona przez słuchaczy z wielu innych krajów, co można uznać za sukces międzynarodowy. Stajkow w tyle zostawiła największe nazwiska. Nawet popularni w Polsce Dawid Podsiadło (30 l.) czy Sanah (25 l.) wypadli przy niej blado.

Blanka Stajkow szturmem podbiła serca fanów konkursu Eurowizja 2023, mimo że początkowo - zwłaszcza w samej Polsce - spotykała się z ogromną falą krytyki. Ostatecznie jej wykon piosenki "Solo" podczas półfinału i finału konkursu został w większości pozytywnie odebrany przez widzów i słuchaczy. Blanka pokazała, że wzięła się do ciężkiej pracy, poprawiła swój wokal i dodatkowo wprowadziła zmiany, które spodobały się fanom - między innymi tak zwana przerwa taneczna w piosence okazała się strzałem w dziesiątkę. Teraz Stajkow nie zwalnia tempa! Okazuje się, że osiągnęła międzynarodowy sukces, co potwierdzają wyniki w aplikacji Spotify do słuchania muzyki. To naprawdę robi wrażenie! Stajkow prześcignęła nawet takie popularne nazwiska w kraju jak Dawid Podsiadło czy Sanah.

Niebywały zwrot akcji, Blanka i Polska docenione! Sukces międzynarodowy, największe nazwiska daleko w tyle

Blanka Stajkow może pochwalić się międzynarodowym sukcesem. W serwisie Spotify słucha jej piosenek mnóstwo osób z różnych krajów! To niebywały zwrot akcji w kontekście tego, jak bardzo Blanka była wcześniej krytykowana. Teraz ona - i tym samym Polska - zostały docenione. W maju 2023 Blanka Stajkow miała ponad 3 mln 120 tys. słuchaczy na Spotify. Dla przykładu, niezwykle popularny w Polsce od lat Dawid Podsiadło miał ich ponad 2 mln 990 tys., czyli mniej od wykonawczyni utworu "Solo". Oczywiście można to wytłumaczyć tym, że ludzie wciąż żyją minioną niedawno Eurowizją, a Blanką interesują się jeszcze fani z innych krajów. Mimo tego, taka sytuacja nie zdarza się często, więc Stajkow śmiało może uznać to za swój sukces. Gratulacje!

Zobacz także galerię zdjęć: Kim jest Blanka Stajkow? To wszystko, co musisz wiedzieć o polskiej reprezentantce na Eurowizji

Sonda
Występ Blanki na Eurowizji 2023 - czy Ci się podoba?
Katarzyna Dowbor w pierwszym wywiadzie telewizyjnym