SG Wzruszająca historia kolędy Krzysztofa Krawczyka

i

Autor: SE

Nieznana historia kolędy Krzysztofa Krawczyka. W tle ciężka choroba jego żony

2021-12-10 6:09

Dla Ewy Krawczyk (61 l.), to będą wyjątkowo smutne Święta Bożego Narodzenia. Przy Wigilijnym stole po raz pierwszy zabraknie jej ukochanego męża, Krzysztofa Krawczyka (†74 l.). Nie podzieli się z nią opłatkiem, nie zje przygotowanego przez nią karpia, nie otworzy prezentu i nie zaśpiewa jak co roku kolęd. Żona artysty jak większość Polaków, usłyszy jego głos jedynie dzięki płycie z najpiękniejszymi polskimi kolędami.

Krzysztof Krawczyk kochał Święta Bożego Narodzenia i dbał o to, by w jego domu zawsze były wyjątkowe i muzykalne. Po Wigilii cała rodzina zasiadała przy choince i rozpalonym kominku by wspólnie zaśpiewać kolędy. - To była nasza tradycja. Po kolacji było przymusowe śpiewanie kolęd. Ponieważ śpiewaliśmy na pasterce, to była nasza rodzinna próba generalna. Kolędy śpiewało się co roku z tekstami w rękach ​- mówi "Super Expressowi" pani Ewa Krawczyk. I choć nie wszyscy potrafili śpiewać, artysta nie zwracał na to uwagi. Liczyła się świąteczna atmosfera i wspólnie spędzony czas. - Nie mam muzykalnej rodziny, wręcz wszyscy lubią fałszować. Krzysztof przymykał na to oko, mówił "Dziewczyny ja dziś nie słyszę tego fałszu. Moje uszy to przeżyją" - wspomina wdowa po piosenkarzu.

Wzruszająca historia

I choć Krzysztof Krawczyk lubił wszystkie kolędy, to miał swoją ulubioną. - Kiedy byłam ciężko chora i leżałam w szpitalu, Krzysztof bardzo dużo się modlił, bym szybko wyzdrowiała. W tym czasie nagrywał w studio kolędę "Lulajże Jezuniu, moja perełko". Ta kolęda była jego osobistą i ulubioną. Bardzo się wzruszał przy jej śpiewaniu. Ta kolęda zawsze mu przypominała, że wyszłam z tego - dodaje Pani Ewa.

Tę i wiele innych kolęd, znajduje się na płycie "Krzysztof Krawczyk. Najpiękniejsze polskie kolędy", która będzie do kupienia 15 grudnia razem z "Super Expressem".

ZOBACZ: Tak mieszkał Krzysztof Krawczyk. Żona zaprosiła nas do ich domu. "On ciągle tu żyje" [WIDEO]

Ozdoby świąteczne Krawczyk

i

Autor: Materiały prasowe
Świąteczna płyta Krzysztofa Krawczyka
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany