Kazik Staszewski

i

Autor: AKPA

O tym grobie śpiewa Kazik. "Twój ból jest lepszy niż mój" wywołał awanturę [WIDEO]

2020-05-19 13:15

Kazik Staszewski (57 l.) jest teraz na ustach niemal wszystkich. Artysta wywołał burzę ze swoją nową piosenką "Twój ból jest lepszy niż mój" promującą album pt. "Zaraza". W utworze śpiewa o tym, że specjalnie otwarto cmentarz w czasie pandemii, na który wjechały dwie limuzyny. To nawiązanie do wizyty Jarosława Kaczyńskiego (71 l.) na Starych Powązkach.

Piosenka "Twój ból jest lepszy niż mój" wygrała 1998. notowanie Listy Przebojów Programu III Polskiego Radia. Zdaniem szefa radiowej "Trójki" utwór znalazł się nielegalnie na pierwszym miejscu. Zdaniem Tomasaz Kowalczewskiego notowanie wygrał Bartas Szymoniak z piosenką "Wojownik z miłości".  Zdaniem wielu osób, afera spowodowana jest tym, że włodarzom rozgłośni, nie podoba się, że utwór Kazika uderza w Jarosława Kaczyńskiego. Staszewski wytyka w piosence, że mimo zamkniętego cmentarza, jednej osobie udało się dostać na teren nekropolii. Wjechał tam z obstawą. 

- Zamknięte cmentarze to na skutek zdarzeń ostatnich tygodni, ostatnich wydarzeń na łańcuchy patrzę, ocieram łzy tak jak i Ty, tak jak i Ty. Otwiera się brama, ja nie wierzę oczom czy jednak się rzeczy inaczej potoczą podbiegam, Twoje karki krzyczą stój, bo Twój ból jest lepszy niż mój, Twój ból jest lepszy niż mój. Ból ukoić możesz Ty jeden wszyscy inni wpadli w biedę limuzyny dwie jedna cały cmentarz Twój lepszy niż mój - śpiewa Kazik.

Nawiązuje to do otwarcia Starych Powązek dla prezesa PiS 10 kwietnia, w 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Jarosław Kaczyński odwiedził wówczas symboliczny grób Lecha (+60 l.) i Marii Kaczyńskich (+67 l.), który ulokowany jest w grobowcu, gdzie pochowana jest matka Kaczyńskich - Jadwiga Kaczyńska (+86 l.) oraz jej rodzina (kw. 92/2/9). Ojciec Rajmund Kaczyński (+83 l.) pochowany jest zaś w innym grobie na Starych Powązkach (kw. 154b/6/10).

W dalszej części utworu "Twój ból jest większy niż twój" śpiewa o tym, że inne osoby nie mogły w tym samym czasie odwiedzić grobu bliskich na cmentarzu. Wspomina także o grobie swojego ojca Stanisława Staszewskiego (+47 l.), znanego poety i barda, zmarłego w Paryżu w 1973 roku. Tata Kazika pochowany jest na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie.

- Ja tam po prawdzie nie kocham cmentarzy gdy mama mnie prosi to z nią tam pojadę na grobie ojca kładę kwiatów strój. Twój ból jest lepszy niż mój. Twój ból jest lepszy niż mój - śpiewa Kazik.

Z kamerą programu "(Nie)zapomniani. Cmentarne historie", byliśmy na grobie ojca Kazika Staszewskiego.

Tak wygląda grób ojca Kaczyńskich. Ważne słowa wypisane na płycie [ZOBACZ]

Kaczyński na grobie ukochanej mamy [ZDJĘCIA]

Kazik uderzył w Kaczyńskiego i wywołał BURZĘ. Czołowi politycy PiS reagują. MOCNE!

Oto grób taty Kazika. Stanisław Staszewski pochowany jest na Cmentarzu Bródnowskim.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany