"Ojciec Mateusz" przeniesiony do Wrocławia! Co z Sandomierzem?

2021-04-05 8:26
Ojciec Mateusz sezon 24, odc. 314: Ojciec Mateusz (Artur Żmijewski)
Autor: TVP

To potwierdzone, na początku czerwca plan zdjęciowy kultowego serialu TVP pod tytułem "Ojciec Mateusz" zostanie przeniesiony do Wrocławia. Artur Żmijewski i reszta ekipy filmowej mają tam zagościć na dłużej. Czy to oznacza, że Sandomierz, które bardzo mocno skorzystał na umiejscowieniu akcji serialu w tym mieście, straci jedną ze swoich głównych atrakcji turystycznych?!

Na temat przyszłości jednego z najpopularniejszych seriali, Telewizji polskiej, w ostatnich latach, wypowiedział się dyrektor i pomysłodawca Festiwalu Aktorstwa Filmowego i Festiwalu Reżyserii Filmowej, Stanisław Dzierniejko. Jego bliska przyjaźń z Arturem Żmijewskim doprowadziła do tego, że akcję serialu "Ojciec Mateusz" postanowiono przenieść do stolicy Dolnego Śląska, Wrocławia. Jak do tego doszło?

Czytaj też: To koniec "Ojca Mateusza"?! Dramatyczna sytuacja. Głos zabrał burmistrz Sandomierza

- Z myślą o wrocławskich seniorach w ubiegłym roku powstał program pod nazwą „Wrocławskie Filmowe Centrum Seniora”. Ponieważ jednym z punktów programu miało być nakręcenie krótkometrażowego filmu fabularnego, pomyślałem, że trzeba im pokazać prawdziwy plan filmowy. Zadzwoniłem do Artura Żmijewskiego i poprosiłem, żeby nam to umożliwił. W lipcu wybraliśmy się na dwudniową wycieczkę do uroczego Sandomierza. Tam mogliśmy obserwować, jak pracują zawodowcy. Mało tego Artur, który jest również reżyserem części odcinków „Ojca Mateusza”, zmienił nieco scenariusz i tym samym nasi seniorzy wystąpili w tym filmie jako wycieczka z Wrocławia zwiedzająca miasto - przyznał Dzierniejko.

- Po powrocie do domu zadzwoniłem do Artura, żeby mu podziękować i przy okazji zapytać, jakie są szanse, żeby kilka odcinków można było nakręcić w stolicy Dolnego Śląska. - Nie wiem, ale znając ciebie, pewnie mogę już powoli pakować walizki - powiedział i głośno się roześmiał. Propozycję przedstawiłem dyrektorowi Biura Promocji Urzędu Miasta Wrocławia. Pan Radosław Michalski wyraził zainteresowanie pomysłem i w związku z tym, mam nadzieję, że wkrótce rozpoczną się zdjęcia. - stwierdził. 

"Ojciec Mateusz" (Artur Żmijewski) we Wrocławiu na dłużej? Co na to Sandomierz?

Według pierwotnych planów plan zdjęciowy we Wrocławiu ma się rozpocząć już w czerwcu. Na szczęście, dla Sandomierza, na razie, w stolicy Dolnego Śląska, kręcony ma być tylko jeden, bądź dwa odcinki. Chociaż dyrektor Stanisław Dzierniejko nie wyklucza, że w przyszłości może być ich znacznie więcej. 

- O ile pandemia nie pokrzyżuje nam planów, to zdjęcia odbędą się w czerwcu. Na początek zaplanowaliśmy jeden lub dwa odcinki, ale nie wykluczamy, że w przyszłości może ich być więcej - przyznał. 

Zobacz również: Rzecznik PiS wypowiedział się na temat Nowego Ładu. Decyzja jeszcze nie zapadła

Jednak przenosiny serialu do Wrocławia (na razie na jakiś czas) to nie jedyny problem, z którym zmierzyć musi się Sandomierz. Niedawno donosiliśmy, że TVP może rozważać zakończenie produkcji "Ojca Mateusza", wszystko przez niezadowalające dla stacji wyniki oglądalności ostatnich odcinków. W kuluarach mówi się, że serial może podzielić los "Rodzinki.pl". Na ten temat wypowiedział się nawet burmistrz Sandomierza. 

- To na pewno nie byłaby dobra informacja, bo wszyscy pokochaliśmy przygody księdza detektywa. W minionym roku podjęliśmy jednak kroki mające przygotować miasto na taki wypadek. Wspólnie z przedsiębiorcami, przedstawicielami ludzi kultury pracujemy nad budową marki Sandomierza. Zależy nam na przygotowaniu nowej oferty turystycznej miasta - mówi burmistrz Sandomierza, Marcin Marzec.

Wielkanocne życzenia od Konrada Bukowieckiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE