Opinia biegłego nie pozostawia złudzeń- Dariusz K. powinien leczyć się W WIĘZIENIU!

2017-10-28 7:00

"Aktualny stan psychiczny Dariusza K., w świetle analizy dostępnej dokumentacji oraz przeprowadzonego badania, umożliwia wykonanie wobec niego kary pozbawienia wolności" - takie stanowisko ma biegły sądowy dr. Tomasz Gajda. Psycholog kliniczny podkreśla, że leczenie byłego męża Edyty Górniak mogłoby się odbywać za kratkami.

Jak już informował "Super Express", Dariusz K. (41 l.) ma depresję i myśli samobójcze. Tak przynajmniej twierdzą jego obrońcy, którzy robią co mogą, były mąż Edyty Górniak (45 l.) nie trafił za kraty. Muzyk ma problemy z prawem po tym, jak na pasach zabił kobietę, a wcześniej brał narkotyki.

Ponad pół roku temu K. usłyszał wyrok sześciu lat więzienia. 30 czerwca miał trafić za kraty. Tak się jednak nie stało. Obrońcy złożyli odpowiedni wniosek, a kara została wstrzymana. Wczoraj opublikowaliśmy jego treść. Wynika z niego, że przeszkodą w odbywaniu kary jest choroba psychiczna. Dariusz K., jeszcze będąc w areszcie, prosił o konsultacje psychologa. "Miałem myśli samobójcze..." - wyjaśniał.

W sprawie byłego męża gwiazdy swoją opinię wydał dr Tomasz Gajda. "W ocenie psychologicznej aktualny stan psychiczny Dariusza K., w świetle analizy dostępnej dokumentacji oraz przeprowadzonego badania, umożliwia wykonanie wobec niego kary pozbawienia wolności, przy czym w ramach odbywania kary badanemu należy zapewnić adekwatne, systematyczne leczenie psychiatryczne oraz konsultacje psychologiczne. Zalecenia te mogą być realizowane w ramach pobytu w warunkach odpowiedniego zakładu karnego" - czytamy w dokumentach sprawy.

Skazany czeka obecnie na posiedzenie sądu, podczas którego po opinii biegłego psychologa podejmie decyzję, czy Dariusz K. zostanie zamknięty za kratami teraz, czy dopiero po wyleczeniu.

Zobacz także: Dominika Gawęda jest blondynką! To się nazywa METAMORFOZA!

Przeczytaj również: Alicja Bachleda-Curuś pokazała syna. Razem kibicują Gortatowi

Polecamy ponadto: Modelka poparzona kwasem jest w ciąży

Ewa Wąsikowska VIDEOBLOG: Nieudane "Kuchenne rewolucje", Magda Gessler wyrzucona z lokalu!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE