Opole 2018. Koncert "Przebój na Mundial" zostanie przerwany! Wiemy, dlaczego

2018-06-08 10:33

Podczas 55. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu dojcie do niecodziennego zdarzenia. Koncert "Przebój na Mundial" zostanie przerwany!

Opole 2017 - trzeci dzień festiwalu, kto wystąpi?

Autor: AKPA

To pierwsza taka sytuacja w historii festiwalu w Opolu. Koncert "Przebój na Mundial" odbywający się 8 czerwca zostanie przerwany po 45 minutach. Władze TVP postanowiły w czasie festiwalu wyemitować mecz towarzyski reprezentacji Polski z Chile. Zarówno widzowie zgromadzeni w amfiteatrze, jak i ci przed telewizorami, będą oglądać potyczki piłkarskie na boisku. Mecz rozpocznie się o godz. 20:45, a w amfiteatrze zostanie wyświetlony na telebimie.

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl prezes Jacek Kurski wyjaśnił, dlaczego TVP zdecydowała się na tak nietypowe działanie. - Wielką radością telewizji publicznej jest posiadanie nadpodaży znakomitego kontent. (...)  W połowie czerwca rozpoczynają się Mistrzostwa świata w piłce nożnej, które transmitujemy na antenach TVP. Zatem termin 8-10 czerwca był jedynym wolnym terminem dla nas i dla opolskiego amfiteatru - zdradził prezes.

Mecz Polska-Chile zakończy się około godzinie 22:35 i dopiero wówczas widzowie w amfiteatrze i przed telewizorami wrócą do oglądania koncertu "Przebój na Mundial".