99. rocznica śmierci Papcio Chmiela

i

Autor: STUDIO 69 / FORUM 99. rocznica śmierci Papcio Chmiela

Papcio Chmiel skończyłby 99 lat. Przypominamy życie i twórczość autora "Tytusa, Romka i A'Tomka"

2022-06-07 19:23

Henryk Jerzy Chmielewski, lepiej znany jako "Papcio Chmiel" skończyłby 99 lat! Autor kultowej serii komiksów "Tytus, Romek i A’Tomek" zmarł w 2021 roku. Rysownik, grafik i publicysta miał 97 lat. 7 czerwca obchodziliśmy 99. rocznicę jego urodzin.

99. rocznica urodzin Papcio Chmiela. Kim był Henryk Jerzy Chmielewski?

Autor kultowej serii komiksów "Tytus, Romek i A’Tomek" zmarł w styczniu 2021 roku. Rysownik miał 97 lat. Dziś, we wtorek, 7 czerwca, obchodzimy 99. rocznicę jego urodzin. Z tej okazji przypominamy jego życie i twórczość. Do dziś ukazało się 40 tomów serii opowiadającej o przygodach szympansa Tytusa i dwójki harcerzy.

Komiksy, jakie wyszły spod ręki "Papcio Chmiela", zdobyły rzesze fanów. Sam życiorys ich autora także skrzył się błyskotliwym humorem. Henryk Chmielewski walczył w Powstaniu Warszawskim i dożył prawie setki! Choć miał wiele wzlotów i upadków, do końca zachował optymistyczne podejście do życia, co widać w jego komiksach. Artysta został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, Orderem Uśmiechu i Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany