Paulina Młynarska wrzuciła nietypowe zdjęcie! O co chodzi?

2016-06-07 13:37
Paulina Młynarska wrzuciła nietypowe zdjęcie
Autor: Facebook/Paulina Młynarska Wenus naszych czasów

Paulina Młynarska, znana i ceniona feministka, pisarka i dziennikarka postanowiła ubarwić swój profil na Facebooku szokującym zdjęciem. Fotografia podbija polski internet. Co przedstawia? Sprawdź!

Na facebookowym profilu Pauliny Młynarskiej pojawiła się kontrowersyjna fotka. Dziennikarka udostępniła fotografię filmowca Andrzeja Saramonowicza. Fotografia przedstawia kobietę która wypina pośladki. Jedną ręką wspiera się na podłodze, a drugie trzyma selfiestick. Za pomocą kija robi sobie fotkę pośladków odzianych jedynie w majtki, jednak z dziurką przez którą widać waginę.

To rzeźba Anny Uddenberg, która pojawiła się na berlińskim biennale. Przedstawia Wenus naszych czasów. Dzieło w krytyczny sposób ocenia to czym w XXI wieku jest piękno. Do tej pory wzorom piękna w sztuce były między innymi rzeźby dłuta greckich mistrzów z okresu starożytności. Jednym z nich była Wenus z Milo. Mimo iż starożytna rzeźba straciła ręce, dla wielu znawców przedstawiała ideę piękna. Autorka Wenus naszych czasów pokazuje, że dawne wartości, opierające się na duchowości odeszły w niepamięć. Zastąpiły je pusta, głupawa i bezrefleksyjna żądza zaistnienia za wszelką cenę, głównie za pomocą sztucznie wykreowanego, rozseksualizowanego ciała.

Jak Wam się podoba dzieło sztuki? Zagadzacie się z jego tezą?

Zobacz: Paulina Młynarska szokuje: Mężowie zmuszali seksu mnie do i narkotyków

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE