Piotr Kraśko trafi do więzienia?! Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia

i

Autor: AKPA Piotr Kraśko trafi do więzienia?! Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia

Piotr Kraśko trafi do więzienia?! Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia

2022-06-09 11:25

W środę, 8 czerwca, Prokuratura Okręgowa w Warszawie złożyła akt oskarżenia przeciwko Piotrowi Kraśce. Sprawą gwiazdora TVN zajmie się Sąd Rejonowy w Ostrołęce. Dziennikarz usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu bez uprawnień. Piotr Kraśko przyznał się do winy. Grożą mu nawet dwa lata pozbawienia wolności. Poznajcie szczegóły.

Piotr Kraśko stracił prawo jazdy w 2014 roku. Super Express opublikował dowody na to, że dziennikarz przez lata wsiadał za kółko mimo braku uprawnień. Dowiedzieliśmy się też, że gwiazdor TVN wpadł podczas rutynowej kontroli policji w kwietniu 2021.

– Do zatrzymania Piotra K. do kontroli przez policję doszło 1 kwietnia 2021 r. w okolicach miejscowości Nowogród. W jego sprawie wyrok zapadł 15 września 2021 r. Został on skazany za prowadzenie pojazdu bez uprawnień. Sąd za ten czyn wymierzył karę 150 stawek dziennych, a wysokość każdej stawki to 50 zł. Jest to określone kodeksowe – do zapłaty jest, po przeliczeniu, 7500 zł. Dodatkowo sąd orzekł zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 1 roku. Wyrok jest prawomocny. Zakaz prowadzenia pojazdów będzie obowiązywał od daty prawomocności wyroku, czyli do września 2022 r. – powiedział „Super Expressowi” Jan Leszczewski, sędzia Sądu Okręgowego w Łomży.

Tymczasem PAP donosi, że przeciwko gwiazdorowi TVN wszczęto kolejne postępowanie. 8 czerwca Prokuratura Okręgowa w Warszawie złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Ostrołęce i dotyczy zdarzeń z 19 sierpnia 2016 roku. Prowadzący auto marki BMW Piotr Kraśko został zatrzymany przez patrol policji w miejscowości Myszyniec, przy ulicy Pawłowskiego.

- Mężczyzna został oskarżony o prowadzenie pojazdu po cofnięciu uprawnień (art. 180a k.k.) - powiedziała w rozmowie z PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Piotr Kraśko był już przesłuchiwany w tej sprawie w połowie maja i przyznał się do winy. 

- Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego czynu i skorzystał z przysługującemu mu prawa do odmowy składania wyjaśnień. Wyraził zgodę na publikację wizerunku i pełnych danych osobowych - potwierdziła prokurator.

Za ten czyn Piotrowi Kraśce grozi ograniczenie, a nawet pozbawienie wolności do dwóch lat.

Sonda
Czy Kraśko powinien jeszcze jeździć samochodem?
Nie żyje Krzysztof z "Rolnik szuka żony"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE