Piotr Kraśko trafi do więzienia?! Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia

2022-06-09 11:25

W środę, 8 czerwca, Prokuratura Okręgowa w Warszawie złożyła akt oskarżenia przeciwko Piotrowi Kraśce. Sprawą gwiazdora TVN zajmie się Sąd Rejonowy w Ostrołęce. Dziennikarz usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu bez uprawnień. Piotr Kraśko przyznał się do winy. Grożą mu nawet dwa lata pozbawienia wolności. Poznajcie szczegóły.

Piotr Kraśko trafi do więzienia?! Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia

i

Autor: AKPA Piotr Kraśko trafi do więzienia?! Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia

Piotr Kraśko stracił prawo jazdy w 2014 roku. Super Express opublikował dowody na to, że dziennikarz przez lata wsiadał za kółko mimo braku uprawnień. Dowiedzieliśmy się też, że gwiazdor TVN wpadł podczas rutynowej kontroli policji w kwietniu 2021.

– Do zatrzymania Piotra K. do kontroli przez policję doszło 1 kwietnia 2021 r. w okolicach miejscowości Nowogród. W jego sprawie wyrok zapadł 15 września 2021 r. Został on skazany za prowadzenie pojazdu bez uprawnień. Sąd za ten czyn wymierzył karę 150 stawek dziennych, a wysokość każdej stawki to 50 zł. Jest to określone kodeksowe – do zapłaty jest, po przeliczeniu, 7500 zł. Dodatkowo sąd orzekł zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 1 roku. Wyrok jest prawomocny. Zakaz prowadzenia pojazdów będzie obowiązywał od daty prawomocności wyroku, czyli do września 2022 r. – powiedział „Super Expressowi” Jan Leszczewski, sędzia Sądu Okręgowego w Łomży.

Tymczasem PAP donosi, że przeciwko gwiazdorowi TVN wszczęto kolejne postępowanie. 8 czerwca Prokuratura Okręgowa w Warszawie złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Ostrołęce i dotyczy zdarzeń z 19 sierpnia 2016 roku. Prowadzący auto marki BMW Piotr Kraśko został zatrzymany przez patrol policji w miejscowości Myszyniec, przy ulicy Pawłowskiego.

- Mężczyzna został oskarżony o prowadzenie pojazdu po cofnięciu uprawnień (art. 180a k.k.) - powiedziała w rozmowie z PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Piotr Kraśko był już przesłuchiwany w tej sprawie w połowie maja i przyznał się do winy. 

- Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego czynu i skorzystał z przysługującemu mu prawa do odmowy składania wyjaśnień. Wyraził zgodę na publikację wizerunku i pełnych danych osobowych - potwierdziła prokurator.

Sonda
Czy Kraśko powinien jeszcze jeździć samochodem?

Za ten czyn Piotrowi Kraśce grozi ograniczenie, a nawet pozbawienie wolności do dwóch lat.

Nie żyje Krzysztof z "Rolnik szuka żony"

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki