Tak Piotr Kraśko łamał prawo przez sześć lat. Dowody, zdjęcia

2021-12-14 8:43
Samochody Piotra Kraśko
Autor: SE Samochody Piotra Kraśko

Piotr Kraśko (50 l.) złamał prawo. Jak się okazało, przez sześć lat prowadził swoje liczne samochody bez uprawnień. Mamy na to dowody – dziennikarz wsiadał za kółko i wcale się z tym nie krył. Piotr Kraśko we wrześniu został skazany przez sąd. Uznano go winnym prowadzenia pojazdu mimo cofniętych w 2015 r. uprawnień. Nic sobie jednak z tego nie robił - gwiazdor TVN aż sześć lat jeździł bez prawa jazdy.

Do zatrzymania Piotra K. do kontroli przez policję doszło 1 kwietnia 2021 r. w okolicach miejscowości Nowogród. W jego sprawie wyrok zapadł 15 września 2021 r. Został on skazany za prowadzenie pojazdu bez uprawnień. Sąd za ten czyn wymierzył karę 150 stawek dziennych, a wysokość każdej stawki to 50 zł. Jest to określone kodeksowe – do zapłaty jest, po przeliczeniu, 7500 zł. Dodatkowo sąd orzekł zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 1 roku. Wyrok jest prawomocny. Zakaz prowadzenia pojazdów będzie obowiązywał od daty prawomocności wyroku, czyli do września 2022 r. – powiedział „Super Expressowi” Jan Leszczewski, sędzia Sądu Okręgowego w Łomży.

Piotr Kraśko łamał prawo przez sześć lat. Mamy dowody, że prowadził samochód bez uprawnień

Kraśko przyznał się do swojej winy. - To prawda, sytuacja miała miejsce w kwietniu. W ciągu miesiąca zdałem potem egzamin i odzyskałem prawo jazdy, potem zdałem jeszcze egzamin na kategorie B+E. We wrześniu sąd skazał mnie na grzywnę i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przez rok. To oczywiście w pełni zrozumiała kara i od tej pory przemieszczam się siedząc na miejscu pasażera - powiedział w rozmowie z SE dziennikarz.

ZOBACZ: Skandal! Jan Englert przyznał się do jazdy autem po pijaku. Aktora złapała policja

Karnista: Kara jest zasadna za to przewinienie

Prof. Piotr Kruszyński (76 l.), karnista uważa, że wyrok jest uczciwy. - Kara jest zasadna za to przewinienie. Sąd nie zdecydował się na surowszą karę, ponieważ dziennikarz nie był dotąd karany, ani nie spowodował wypadku. Natomiast teraz, gdyby pan Kraśko w dalszym ciągu decydował się prowadzić pojazd pomimo prawomocnego wyroku sądu, mógłby usłyszeć wyrok pozbawienia wolności do 5 lat - mówi nam.

Piotr Kraśko straci pracę? TVN nie zajął stanowiska

Czy TVN wyciągnie konsekwencje wobec Piotra Kraśki? Na razie stacja nie zajęła w tej sprawie stanowiska. Zachowaniem Kraśki oburzony jest natomiast poseł PiS Jacek Świat. - Stacja, która chętnie poucza, co to jest praworządność, milczy kiedy w jej szeregach dzieją się rzeczy skandaliczne. Jak komentuję zachowanie Kraśki? Bezczelne łamanie norm społecznych, prawa. Gdyby stacja TVN się szanowała, to powinna podziękować temu panu, czyli panu Kraśko - mówi „Super Expressowi”.

ZOBACZ: Beata Kozidrak uniknęła poważnej kary za piracki rajd, ale... i tak się odwołała! Prokurator też nie odpuszcza

Sonda
Czy chciałbyś, żeby Piotr Kraśko znów był dziennikarzem TVP?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE