Piotr Kraśko skazany za jazdę samochodem

i

Autor: PAPARA18, Marcin Gadomski/SUPER EXPRESS Piotr Kraśko skazany za jazdę samochodem

Piotr Kraśko skazany. Dziennikarz jeździł samochodem bez uprawnień kilka lat! Co on sobie myślał?

2021-12-14 7:25

Piotr Kraśko (50 l.), znany prezenter telewizyjny, został skazany. Jak dowiedział się „Super Express”, Sąd Rejonowy w Łomży uznał go winnym prowadzenia samochodu mimo cofnięcia uprawnień. Wygląda na to, że Piotr Kraśko od 6 lat bezprawnie jeździł samochodami! "To prawda" - potwierdza w rozmowie z SE dziennikarz! Jak mogło dojść do czegoś takiego?! Szczegóły w artykule.

Piotr Kraśko skazany. Dziennikarz jeździł samochodem bez uprawnień kilka lat! Co on sobie myślał?

Jak ustaliliśmy, Piotr Kraśko wpadł przez przypadek. Policja zatrzymała go na początku kwietnia do rutynowej kontroli w woj. podlaskim. Okazało się, że nie tylko nie ma przy sobie prawa jazdy, lecz także od kilku lat ma cofnięte uprawnienia. Zgodnie z prawem jazda samochodem w takim przypadku jest przestępstwem. – Prokuratura postawiła mu zarzuty, a Kraśko przyznał się do winy – mówi osoba znająca sprawę. Początkowo został skazany na 7500 zł grzywny i kolejny rok zakazu prowadzenia pojazdów. Prokuratura odwołała się od tego wyroku (tzw. nakazowego) i już w normalnym procesie sąd wydał identyczny wyrok. Prokuratura, choć zapowiedziała apelację, ostatecznie z niej zrezygnowała i wyrok jest już prawomocny. Kraśce groziły nawet 2 lata więzienia. – Sąd jednak wziął pod uwagę m.in. jego dotychczasową niekaralność – dodaje nasz informator.

Piotr Kraśko dwukrotnie stracił prawo jazdy

Kraśko znany jest z zamiłowania do luksusu i szybkich samochodów. Przez ostatnie lata często pokazywał się przy ekskluzywnych limuzynach i sportowych cackach. Wiadomo też, że nie ma lekkiej nogi. Już w 2009 r. media pisały o tym, że stracił prawo jazdy za punkty karne. Jak się okazuje, jeszcze gorszy był dla niego 2014 r. Wtedy to ponownie zatrzymano mu uprawnienia do prowadzenia pojazdów. By je odzyskać, prezenter TVN musiałby zdać ponownie egzamin. Jednak nie zrobił tego. – W 2015 r. prawomocnie utracił uprawnienia decyzją prezydenta Warszawy. Od tego momentu każdorazowe kierowanie samochodem to już przestępstwo – mówi nam osoba znająca sprawę.

ZOBACZ: Beata Kozidrak uniknęła poważnej kary za piracki rajd, ale... i tak się odwołała! Prokurator też nie odpuszcza

Dalsza część tekstu pod galerią.

Piotr Kraśko prowadził samochód i łamał prawo przez sześć lat

Ale Kraśko, jak widać, miał sporo szczęścia. Przez ostatnie 6 lat w mediach pojawiło się sporo jego zdjęć za kierownicą. Ba, nierzadko wręcz do nich pozował. Wygląda więc na to, że umyślnie przez ponad 6 lat łamał prawo. Udało nam się skontaktować z dziennikarzem. - To prawda, sytuacja miała miejsce w kwietniu - powiedział SE Piotr Kraśko. Szybko przystąpił do ponownego egzaminu i jak nam wyznał, udało mu się go zdać. Co więcej zrobił dodatkową kategorię, dzięki której będzie mógł prowadzić samochód np. z przyczepą kempingową. - W ciągu miesiąca zdałem potem egzamin i odzyskałem prawo jazdy, potem zdałem jeszcze egzamin na kategorie B+E - wyjaśnia.

ZOBACZ: Durczokowi zabrali prawo jazdy! [ZDJĘCIA]

Sonda
Kto jest lepszym dziennikarzem według Ciebie: Olejnik czy Kraśko?