Piotr Kraśko wytyka przywódcom politycznym bezdzietność

2016-06-17 11:32

Piotr Kraśko jako ojciec z dziewięcioletnim stażem, wie jak wartościowe doświadczenia przynosi ze sobą posiadanie dzieci. W ostatnim wywiadzie dla "Vivy" wytknął bezdzietnym politykom ich chęć decydowania o losach innych. Czy dziennikarz miał rację?

Piotr Kraśko w wywiadzie dla "Vivy" wiele miejsca poświęcił swoim doświadczeniom zdobytym podczas 25-letniej pracy w Telewizji Polskiej. Odniósł się do zwolnienia, które otrzymał na początku 2016 od zarządu TVP. W rozmowie nie zabrakło jednak nawiązań do życia prywatnego, które dla prezentera jest czynnikiem umacniającym. Przypomnijmy, że Piotr Kraśko i jego żona Karolina Ferenstein-Kraśko są szczęśliwymi rodzicami trójki dzieci: Konstantego (9 l.), Aleksandra (7 l.) oraz Laury (6 miesięcy).

Piotr Kraśko wytyka politykom bezdzietność

Ojcostwo to dla Kraśki jedno z najważniejszych życiowych doświadczeń. W wywiadzie dla "Vivy" postanowił powiązać je z polityką. W jaki sposób? Prezenter odniósł się do ostatnich zmian w polskiej polityce, które dotknęły również jego miejsce pracy - Telewizję Polską. Jego zdaniem osoba posiadająca władzę, powinna doświadczyć rodzicielstwa - w ten sposób jest w stanie lepiej zrozumieć znaczenie słowa odpowiedzialność.

- Rozmawialiśmy o zmianach... Jeśli chce się odpowiadać za państwo, to warto mieć doświadczenie bycia rodzicem. To wszystko zmienia. Człowiek ma świadomość odpowiedzialności za dzieci, obowiązków, jakie się z tym wiążą, ale też radości, jaką to daje. Wydaje nam się, że matura jest egzaminem dojrzałości, studia, pierwsza praca, samodzielne życie odpowiedzialność za rachunki... A potem okazuje się, że prawdziwym przełomem są dzieci - dzieli się swoją rodzicielską mądrością Piotr Kraśko.

Jak myślicie - kogo miał na myśli były szef "Wiadomości" w swoim wywodzie?

ZOBACZ: Kraśko o kulisach gigantycznej afery w "Wiadomościach"

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE