Pogrzeb aktora Jana Mayzela. Zabrakło jego żony Zofii Merle [ZDJĘCIA]

2022-01-19 13:20
Pogrzeb  Jana Mayzla
Autor: Czesiek Powaga/AKPA Pogrzeb Jana Mayzla

Jan Mayzel (+91 l.) był wybitnym polskim aktorem, a także mężem gwiazdy kina Zofii Merkle (84 l.). Zmarł 28 grudnia, czyli tydzień przed swoimi urodzinami. W środę, 19 stycznia, odbył się oficjalny pogrzeb artysty teatralnego i filmowego. Spoczął on obok swojego syna Marcina Mayzela (+42 l.).

Jan Mayzel w 1955 roku ukończył studia na PWST w Krakowie. W latach 1955–1957 był związany z krakowskim Teatrem Młodego Widza, potem grał również w teatrach: im. Juliusza Osterwy w Lublinie, Powszechnym w Warszawie, Komedii, Dramatycznym w Elblągu, Dramatycznym w Warszawie, Północnym Centrum Sztuki, Współczesnym w Warszawie oraz Muzycznym „Roma”. Ponadto, szerszej publiczności dał się poznać, jako bohater filmów: "Miś", "Alternatywy 4" czy "Matki, żony i kochanki". O śmierci aktora Jana Mayzela pierwsza poinformowała Izabella Olejnik. Tuż po niej, te tragicznie wieści potwierdził Wiktor Zborowski. Pogrzeb Jana Mayzla odbył się 19 stycznia, na godz. 10 w kościele św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach w Warszawie.

Relacja z pogrzebu pod galerią

Jan Mayzel
Autor: Gazeta Wyborcza

Pogrzeb Jana Mayzela

8:00

Do pogrzebu Jana Mayzla zostały dwie godziny. Na uroczystości może pojawić się żona aktora, Zofia Merle oraz jego córka, które dały nekrolog w prasie. Wśród żałobników mogą być także koledzy zmarłego z teatru Krystyny Jandy, w którym grał w ostatnich latach.

9:30

Pierwsze osoby gromadzą się przed kościołem św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach w Warszawie, gdzie niebawem odbędzie się pogrzeb wybitnego aktora Jana Mayzla. 

10:30

Trwa msza żałobna poświęcona zmarłemu Janowi Majzelowi, który był wybitnym aktorem filmowym i teatralnym. W trakcie swojego życia wcielił się w wiele ról w kilkudziesięciu polskich filmach i serialach. Zagrał w m.in. "Tygrysy Europy", "Rozmowy kontrolowane", "Kingsajz", "Kariera Nikodema Dyzmy", "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz", "Miś", "Alternatywy 4" czy "Matki, żony i kochanki". Ponadto związany był z licznymi teatrami.

10:45

W widocznym punkcie świątyni widnieje urna i czarno-biały portret zmarłego Jana Mayzla. 

11:00

Po uroczystym kazaniu w kościele Karola Boromeusza na Starych Powązkach w Warszawie tłum udaje się na miejsce pochówku aktora.

11:10

Odbyło się właśnie oficjalne złożenie do grobu Jana Mayzela.

11:12

Wydarzenie miało charakter skromny i kameralny. Na pogrzebie nie pojawiła się żona artysty teatralnego i filmowego Zofia Merle.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE