Jan Mayzel nie żyje. Polacy pokochali aktora za "Misia", "Alternatywy 4", "Matki, żony i kochanki" i wiele innych ról

2021-12-31 8:03
Jan Mayzel nie żyje. Aktor znany z filmów i seriali tj.: Miś, Matki, żony i kochanki, Alternatywy
Autor: AKPA Jan Mayzel nie żyje. Aktor znany z filmów i seriali tj.: "Miś", "Matki, żony i kochanki", "Alternatywy"

Dotarły do nas smutne wiadomości. Jan Mayzel nie żyje. Zmarł 30 grudnia. Legendarny aktor miał na swoim koncie role w ponad 50. kultowych filmach i serialach, które kochały miliony Polaków. Do najpopularniejszych produkcji z jego udziałem zaliczają się m. in. "Miś", "Matki, żony i kochanki" czy "Alternatywy 4". Jan Mayzel pozostawił po sobie pogrążoną w rozpaczy żonę - aktorkę - Zofię Merle. Jej żałobę potęguje fakt, że przed laty z mężem przeżyli tragedię, w wyniku której stracili jedynego syna. Poznajcie smutne szczegóły.

Jan Mayzel urodził się 5 stycznia 1930 roku. Na przestrzeni lat wcielił się w wiele ról w kilkudziesięciu polskich filmach i serialach, tj: "Tygrysy Europy", "Rozmowy kontrolowane", "Kingsajz", "Kariera Nikodema Dyzmy", "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz", "Miś", "Alternatywy 4" czy "Matki, żony i kochanki".

30 grudnia wieczorem dotarły do nas smutne wiadomości o śmierci aktora. Informacje o jego odejściu zamieściła w sieci jego koleżanka z teatru Izabella Olejnik.

NIE PRZEGAP: W takiej sytuacji niejeden sięgnąłby po alkohol! Córka Beaty Kozidrak przekazała powalającą wiadomość!

- Kochani, zmarł Jan Mayzel. Aktor, dobry kumpel. Ogromne współczucie dla jego żony Zofii Merle - napisała aktorka.

Jana Mayzela pożegnał także kolejny artysta, Remigiusz Grzela.

- Zmarł znakomity aktor, Jan Mayzel. Mąż Zofii Merle. Para osiem lat temu straciła syna, Marcina, kierownika produkcji i II reżysera. Dużo smutku i bólu w tych ostatnich lat. Pani Zofii Merle serdeczne wyrazy współczucia - czytamy w poście.

Zofia Merle to jedna z najbardziej rozpoznawalnych, polskich aktorek. Choć ma na swoim koncie wielki dorobek artystyczny, to Polacy kojarzą ją głównie z roli Stefanii Wróbel-Malec z serialu "Klan" czy niezapomnianej Burczykowej z "Na dobre i na złe". Syn Zofii i Jana, Marcin był reżyserem serialu przestawiającego losy szpitala w Leśnej Górze. Marcin Mayzel zmarł w 2013 roku, miał tylko 42 lata. Jego nagła śmierć była potwornym ciosem dla rodziców i najbliższych.

Jan Mayzel miał 91 lat. Zobaczcie niżej jego zdjęcia z kultowych polskich produkcji. W niektórych zagrał u boku żony.

NIE PRZEGAP: Zenek Martyniuk nie pił od lat, a tu coś takiego! Mowa o powrocie do hotelu w środku nocy!

Zmarłego aktora pożegnał również na swoim Facebooku Wiktor Zborowski. - W wieku 92 lat (bez tygodnia) odszedł Jan Mayzel. Aktor. Uroczy kumpel. Gawędziarz. Biesiadnik. Dyndała z naszej Ochowej Zemsty. Wielki smutek. Śpij Janeczku spokojnie. Nie doczekałeś Polski wolnej od pisu, może nam się uda. Musi się udać!!! UDA SIĘ!!! - napisał w emocjach.

Informację o śmierci aktora potwierdził również portal FilmPolski.pl.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE