Spoczął w Alei Zasłużonych

Pogrzeb Janusza Weissa. Dziennikarza pożegnali m.in. Adam Michnik i Szymon Majewski [ZDJĘCIA]

2023-03-23 15:33

Janusz Weiss (†74 l.) odszedł po długiej i ciężkiej chorobie 10 marca 2023 r. Właśnie zakończyły się uroczystości pogrzebowe na Powązkach Wojskowych. Dziennikarz spoczął w grobie położonym w Alei Zasłużonych. Pożegnali go najbliżsi, przyjaciele oraz znajomi, a całe środowisko dziennikarskie pozostało w wielkim smutku.

Janusz Weiss przegrał nierówną walkę z chorobą i w wieku 74 lat odszedł na wieczny odpoczynek. Od kilku lat nie był już aktywny zawodowo, ale słuchacze doskonale pamiętają go ze znakomitych audycji radiowych i popularnych programów telewizyjnych. Najbardziej kojarzony jest z audycją "Dzwonie do Pana/Pani w bardzo nietypowej sprawie", emitowaną przez wiele lat w Radiu Zet, którego był założycielem i współtwórcą. Nie unikał telewizji - prowadził teleturnieje i programy popularno-naukowe (Milion w rozumie, Złoty interes, Fort Boyard), a w "Szkle kontaktowym" komentował wydarzenia polityczne. W swojej pracy często angażował się także w sprawy społeczne, starając się pomagać zwykłym obywatelom w rozwiązywaniu ich problemów urzędowych i systemowych. Piętnował niesprawiedliwość społeczną i angażował są w pomoc innym, był człowiekiem o wielkim sercu.

Uroczystości pogrzebowe Janusza Weissa na Powązkach. Wśród zgromadzonym m. in. Adam Michnik, Szymon Majewski i Robert Kozyra

Janusz Weiss spoczął dziś na zawsze na Warszawskich Powązkach, w Alei Zasłużonych. Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się o godzinie 14. Dziennikarza pożegnała rodzina i przyjaciele, a także wiele znanych osób ze świata radia i telewizji. Pojawił się między innymi dawno nie widywany publicznie Adam Michnik. Janusza Weissa pożegnali także Szymon Majewski, Krzysztof Skowroński, Seweryn Blumsztajn, Robert Kozyra oraz scenarzysta Doman Nowakowski i poeta i kompozytor Jacek Kleyff.

"Gwiazdy w Skolimowie" odc.1. Tak żyją artyści w domu opieki w Skolimowie
Sonda
Straciłeś/aś w tym roku kogoś bliskiego?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany