Pogrzeb Jerzego Łapińskiego. Gwiazdor "Złotopolskich" spoczął na Cmentarzu Bródnowskim [ZDJĘCIA]

2020-05-19 16:41

Kochały go tłumy, a mogła pożegnać tylko garstka osób. We wtorek na warszawskim Cmentarzu Bródnowskim odbyły się uroczystości pogrzebowe Jerzego Łapińskiego. Aktor zmarł 14 maja w wieku 79 lat. O śmierci gwiazdora poinformowała jego córka za pomocą mediów społecznościowych.

Przypomnijmy, że z uwagi na pandemię koronawirusa w pogrzebach może uczestniczyć maksymalnie 50 sób (teren cmentarza). W kościele na mszy żałobnej ten limit jest zależny od wielkości świątyni. W małym drewnianym kościele na terenie Cmentarza Bródnowskiego może być to zaledwie 20 osób.

Pogrzeb Jerzego Łapińskiego odbył się we wtorek 19 maja o godz. 14:00. - Spotkamy się przy drewnianym kościele na terenie cmentarza - napisała wcześniej córka aktora w mediach społecznościowych.

Jerzy Łapiński pochodził z aktorskiego klanu. Był wnukiem aktora Stanisława Łapińskiego (+76 l.), a jego matka także aktorka - Krystyna Łapińska-Gaździńska (+47 l.) w 1967 roku popełniła samobójstwo.

Łapińskiego widzowie mogą kojarzyć z ról w: "Złotopolskich", "Ojcu Mateuszu", "Miodowych lata", "07 zgłoś się", "13. posterunku", "Konsulu" i "Koperniku".

Gwiazdor serialu "Złotopolscy" nie żyje. Pożegnanie córki chwyta za serce

Pogrzeb Jerzego Łapińskiego na Cmentarzu Bródnowskim

Pogrzeb Jerzego Łapińskiego był smutną okazją do spotkania się jego rodziny i osób, które miały kiedykolwiek sposobność współpracować z lubianym i szanowanym aktorem. Na Cmentarzu Bródnowskim pojawili się między innymi Krystyna Janda, Zbigniew i Monika Zamachowscy, Izabela Kuna, Renata Dancewicz, Jerzy Radziwiłowicz, Gabriela Muskała, Leszek Zduń, Monika Dryl i Artur Barciś. Jerzego Łapińskiego spopielono, a żałobnicy odprowadzili jego prochy do grobu, który utonął w kwiatach.

Niestety, państwo Zamachowscy nie popisali się strojami...

Zobaczcie zdjęcia:

Odeszli nagle. Tak wyglądają groby aktorów i muzyków. (Nie)zapomniani
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany