Andrzej Duda & Krzysztof Krawczyk

i

Autor: KAMIL PIKLIKIEWICZ/ EAST NEWS & ŁUKASZ GĄGULSKI/ SUPER EXPRESS Andrzej Duda & Krzysztof Krawczyk

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Prezydent Andrzej Duda fachowo analizuje głos artysty. "Tak bardzo polski"

2021-04-10 13:43

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Podczas uroczystej mszy odczytano list prezydenta Andrzeja Dudy, który w poruszających słowach wspominał artystę. Fachowo przeanalizował nawet jego głos. "Nigdy nie zapomnimy jego silnego, charakterystycznego, tak bardzo polskiego głosu. Trochę nostalgicznego, trochę zawadiackiego", wyliczał.

Podczas uroczystości pogrzebowych śp. Krzysztofa Krawczyka, które w sobotę, 10 kwietnia, o godz. 12:00 rozpoczęły się w bazylice św. Stanisława Kostki w Łodzi, głos zabrał wysłannik prezydenta Andrzeja Dudy. W jego imieniu odczytał list, jaki prezydent napisał, żegnając artystę. "Wiadomość o śmierci śp. Krzysztofa Krawczyka głęboko mnie zasmuciła. Odszedł wspaniały artysta, który swoimi dokonaniami zapisał własny, odrębny rozdział w historii polskiej muzyki. Jego piosenki znają na pamięć miliony Polaków (...) Umiejętnie łączył światowe trendy muzyki popularnej z polskim folklorem i tradycją. (...) Przekraczał muzyczne gatunki, był otwarty na nowe wyzwania", słyszeliśmy. Później prezydent Duda, dość niespodziewanie, postanowił fachowo ocenić głos artysty. Co powiedział? Poniżej szczegóły. 

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Prezydent Andrzej Duda fachowo analizuje głos artysty. "Tak bardzo polski"

"Śpiewał o zwyczajnych ludziach, o ich marzeniach i codziennych troskach. Przez długie lata aktywności zawodowej dowiódł, że znakomita warsztatowo i dojrzała artystycznie muzyka popularna ma swoje miejsce w kulturze narodowej", zapisał prezydent Andrzej Duda w liście o śp. Krzysztofie Krawczyku. A później, dość niespodziewanie, postanowił ocenić jego głos. "Nigdy nie zapomnimy jego silnego, charakterystycznego, tak bardzo polskiego głosu, trochę nostalgicznego, trochę zawadiackiego, przesyconego radością życia, a czasem refleksyjnego i podniosłego. Głosu, dzięki któremu świat nabierał barw i wydawał się lepszy. Nigdy nie zapomnimy emocji i wzruszeń, których zmarły dostarczał nam swoją muzyką", podkreślono. Pełny list Andrzeja Dudy znajdziecie tutaj: 

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE