Zmarł lektor Krzysztof Żurek z TVP 3 Wrocław. Zasłabł w pracy

i

Autor: www.facebook.com/Polscylektorzy

Pogrzeb Krzysztofa Żurka. Znany lektor pochowany rok po ślubie

2022-06-25 15:56

Krzysztof Żurek (+50 l.) był lektorem, którego głos mogliśmy usłyszeć m.in. w Radiu Zet, TVP oraz wielu reklamach. Był także aktorem, grał m.in. w serialu "Pierwsza miłość". Zmarł nagle po zasłabnięciu w czasie pracy. Jego pogrzeb odbył się w Brzegu Opolskim zaledwie rok po ślubie z Beatą.

Pogrzeb Krzysztofa Żurka odbył się 24 czerwca, czyli dwa dni przed pierwszą rocznicą jego ślubu. Po mszy w kaplicy na Cmentarzu Komunalnym w Brzegu Opolskim, urna z prochami znanego lektora spoczęła w miejscowym grobie. Żurka żegnali przedstawiciele TVP3 Wrocław, Mikrofoniki, Agory oraz koleżanki i koledzy lektorzy - czytamy na polscylektorzy.pl. Na pogrzebie zjawili się także członkowie zespołu folklorystycznego "Leśne Echo", w którym Krzysztof występował razem z żoną.

Tu zdjęcia z pogrzebu Krzysztofa Żurka

Kim był Krzysztof Żurek?

Krzysztof Żurek urodził się 8 lutego 1972 roku w Brzegu. Był lektorem, którego można było usłyszeć w filmach dokumentalnych takich jak "Arystokrata sztuki" czy "American Ski". Ponadto wystąpił w kilku serialach - "Pierwsza miłość", "Warto kochać", "Biuro kryminalne" i "Fala zbrodni".

Krzysztof Żurek współpracował z RMF FM jako dziennikarz muzyczny w latach 2002-2003, a także gościnnie prowadził audycję w RMF Classic. Najbardziej lubił jednak pracować jako lektor przy filmach popularnonaukowych. Jego autorytetem był Jan Suzin.

Nie żyje Krzysztof Żurek. Pracował w TVP i RMF FM. Lektor zmarł podczas pracy

Groby znanych dziennikarzy i lektorów cz. 1
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE