Policja musi odpuścić Danielowi Martyniukowi. Dlaczego?

2021-12-23 5:13
Daniel Martyniuk, Zenek Martyniuk
Autor: Piotr Grzybowski

Daniel Martyniuk (32 l.) może mówić o bożonarodzeniowym cudzie. Wygląda na to, że jego weekendowy wybryk ujdzie mu na sucho. Policja – po tym jak przesłuchała pracownicę sklepu, której groził – odmówiła wszczęcia dochodzenia. Tata Zenek Martyniuk (52 l.) z pewnością odetchnął z ulgą.

Gwiazdor disco polo od dawna ma problemy ze swoim jedynym synem. W ostatni weekend Daniel pojawił się w sklepie znanej sieci w Warszawie, który znajduje się nieopodal mieszkania jego przyjaciółki i chciał… kupić narkotyki. Był agresywny, groził ekspedientce poderżnięciem gardła, co uwieczniły kamery. Musiała interweniować ochrona. Dzień później w sklepie zjawili się funkcjonariusze policji. Zapytaliśmy, czy miało to związek z incydentem z udziałem młodego Martyniuka. Jak się okazało – tak.

Pracownica sklepu nie zdecydowała się jednak dochodzić sprawiedliwości na drodze prawnej. „W odpowiedzi na przesłanego e-maila informuję, że policjanci przesłuchali kobietę – ekspedientkę wspomnianego sklepu. Kobieta nie chciała składać żadnego zawiadomienia w tej sprawie i wniosku o ściganie (…) W sprawie zostanie wydane postanowienie o odmowie wszczęcia dochodzenia i materiały zostaną przesłane do Prokuratury celem zatwierdzenia” – poinformowała nas kom. Paulina Onyszko, oficer Prasowy KRP Warszawa VI.

Wiadomość z pewnością ucieszy rodziców Daniela, którzy bardzo przeżywają to, co wyprawia ich jedynak. Jeszcze nie tak dawno mieli nadzieję, że wreszcie się ogarnął – zaczął pracę, porzucił używki… Nie trwało to jednak długo. Być może okazja do rozmowy z nim pojawi się podczas jutrzejszej Wigilii. – W święta rodzina powinna spotkać się przy stole wigilijnym, gdzie i dla niego powinno znaleźć się miejsce, ale jeśli on sam nie będzie chciał, to nikt mu nie pomoże – mówił nam ksiądz Janusz Koplewski.

Daniel Martyniuk chciał kupić kokainę w sklepie spożywczym
Sonda
Czy Daniel Martyniuk kiedyś się opamięta?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE