Porażka prowadzących „Pytanie na śniadanie”. Gość zrobił im spontaniczny test wiedzy na wizji

i

Autor: Zrzut ekranu "Pytanie na śniadanie" TVP

Porażka prowadzących „Pytania na śniadanie”. Gość zrobił im spontaniczny test wiedzy na wizji

2022-04-22 20:11

W ostatnim odcinku „Pytania na śniadanie” doszło do nieoczekiwanej zamiany ról. Gość odcinka zaczął zadawać prowadzącym program Aleksandrowi Sikorze (32 l.) i Izabelli Krzan (27 l.) pytania z wiedzy o… delfinach! Dziennikarze nie poradzili sobie najlepiej.

Oglądanie „Pytania na śniadanie” stało się już tradycją w wielu polskich domach. Na kanapie w studiu zasiadają zarówno celebryci z pierwszych stron gazet, jak i również psychologowie, lekarze, badacze, naukowcy i inni specjaliści. W piątkowym (22.02) odcinku „Pytania na śniadanie” gospodarzami formatu byli: Izabela Krzan i Aleksander Sikora. Jedna z rozmów szczególnie mocno ich zestresowała. Dziennikarze powitali w studiu Łukasza Bożyckiego, przyrodnika i dziennikarza. Gość pojawił się na antenie TVP, aby przybliżyć telewidzom wiedzę na temat delfinów. Przy okazji wykonał on spontaniczny test wiedzy gospodarzom programu. Pytania z quizu okazały się problematyczne.

Gość zrobił prowadzącym „Pytanie na śniadanie” test wiedzy o delfinach

W połowie kwietnia w pobliżu Jastrzębiej Góry zauważono delfiny pływające po Bałtyku. Eksperci zgodnie uznali, że to historyczny moment, ponieważ do tej pory widziano je w polskim morzu tylko raz. Zdaniem badaczy, te urocze ssaki przybyły do Polski najprawdopodobniej z Morza Północnego na skutek zbłądzenia. To wydarzenie zmotywowało producentów „Pytania na śniadanie” do zaproszenie do studia gościa, który opowie co nieco o tym wyjątkowym zjawisku i przybliży charakterystykę delfinów. Przyrodnik Łukasz Bożycki z chęcią przyjął zaproszenie TVP i na wizji zrobił prowadzącym test wiedzy o delfinach. Oboje nie byli na to przygotowani.

„Wiemy, że przygotowałeś dla nas quiz. I my się tego trochę boimy, ale kochamy delfiny. Chcemy mieć na ich temat jak największą wiedzę, więc dawaj” - powiedziała Izabella Krzan.

Pierwsze pytanie dotyczyło maksymalnego wieku delfinów. Izabela Krzan obstawiła, że żyją one około 25 lat. Prezenterka stwierdziła, że sama jest "dużym zwierzęciem" i ma przecież 27 lat. Krzan pomyliła się o 10 lat, co oznacza, że delfiny żyją ok. 15 lat. Kolejne pytanie brzmiało: „Czy delfiny mogą żyć w rzece?" Dziennikarka wyznała, że jest to dość trudne pytanie. Na pomoc ruszył Aleksander Sikora, który twierdząco odpowiedział na pytanie.

„Na świecie jest pięć gatunków delfinów, które żyją w rzekach. I, co ciekawe, w niektórych rzekach bardzo mętnych. Takich, że nie widać nic dalej niż na jeden metr. Te delfiny są niemal niewidome, a i tak świetnie sobie radzą” - wyjaśnił Łukasz Bożycki.

Zobacz galerię: Prowadzący "Pytanie na śniadanie" w świątecznym teledysku

Sonda
Lubisz oglądać "Pytanie na śniadanie"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany