ewa błaszczyk

i

Autor: BŹ

Potwornie smutne doniesienia. Ewa Błaszczyk o stanie zdrowia córki: „Wykorzystaliśmy wszystkie możliwości”

2021-10-26 20:00

Ewa Błaszczyk od ponad 20 lat opiekuje się córką Aleksandrą Janczarską, która w młodym wieku, w wyniku nieszczęśliwego wypadku, popadła w śpiączkę. W ostatnim wywiadzie aktorka wyznała, jak organizm córki zareagował na nowoczesną rehabilitację. Pomimo niesłabnącej nadziei, Ewa Błaszczyk wyznała, że wraz z lekarzami zrobiła już wszystko co można było uczynić, aby pomóc Aleksandrze wyzdrowieć.

Ewa Błaszczyk jest cenioną aktorką i aktywistką, która po tragicznym wypadku córki, wraz z księdzem Wojciechem Drozdowiczem założyła fundację „Akogo”, a później zaangażowała się w budowę kliniki „Budzik”, która pomaga dzieciom po ciężkich udarach mózgu. Prywatnie Ewa Błaszczyk była żoną pisarza i dramaturga Jacka Janczarskiego. Małżeńską sielankę przerwała tragiczna śmierć mężczyzny jej życia.

Łzy cisną się do oczu. Córka Ewy Błaszczyk zdążyła powiedzieć tylko jedno. Potem zapadła w śpiączkę

Ewa Błaszczyk opowiada o stanie zdrowia córki

Ewa Błaszczyk przekazała smutne wieści o córce Aleksandrze

Córka Ewy Błaszyk od ponad 20 lat jest w śpiączce. Dziewczyna w młodym wieku zakrztusiła się tabletką, co spowodowało obrzęk mózgu. W rozmowie z dziennikarką Super Expressu, aktorka wyznała, jak Aleksandra zareagowała na rehabilitację.

Właściwie już wykorzystaliśmy wszystkie możliwości. Ona się oczywiście poprawia, bo cały czas pracujemy ciężko z całym teamem i wykorzystujemy stymulator w przedłużonym rdzeniu tylnego sznura. To co robiliśmy z Japończykami. Ola była najtrudniejszym pacjentem w tej grupie, najbardziej oddalonym od zdarzenia, co zawsze gorzej rokuje. Ale bardzo wielu osobom się znacznie poprawiło, więc to ma sens. Będziemy szukać w nauce nowych rozwiązań i nowych pomysłów. W tej chwili genetyka i komórka macierzysta neuralna to jest coś takiego, nad czym zaczęliśmy pracę i będziemy szukać grantów po całym świecie. To jest takie światełko w tunelu. Na tym poziomie tego co jest dostępne w tej chwili można liczyć na cud. Ale mam z nią kontakt emocjonalny i niewątpliwie ona jest - wyznała aktorka

Marianna Janczarska i Ewa Błaszczyk w kwietniu 2014 roku

i

Autor: AKPA Marianna Janczarska i Ewa Błaszczyk w kwietniu 2014 roku
Gala charytatywnego kalendarza dla fundacji Akogo

i

Autor: Materiały prasowe

Czym zajmuje się Marianna - druga córka Ewy Błaszczyk?

Założycielka fundacji „Akogo” ze wzruszeniem opowiada o relacjach ze swoją drugą córką Marianną, która również podążyła w stronę mamy i skończyła aktorstwo. Dodatkowo studiowała również dziennikarstwo. Ewa Błaszczyk wyznała, że jej córka nie znalazła jeszcze swojego miejsca i dalej odkrywa swoje powołanie.

„Napisała bajkę dla dzieci, być może po dziadku Janczarskim, który napisał „Misia Uszatka” z klapniętym uszkiem. Wiem, że pisze kolejne. Pisze teraz książkę o swoim ojcu Jacku Janczarskim za co jestem niezwykle wdzięczna, dlatego że ja nie zrobiłam po jest śmierci nic, bo zaraz był wypadek Oli i kompletnie gdzie indziej miałam głowę" - wyznała

Aktorka opowiedziała, że po raz pierwszy spotkała się z córką na jednej scenie. Obie grają w sztuce „WANIA, SONIA, MASZA I SPIKE” w Teatrze Polonia u Krystyny Jandy. Spektakl nawiązuje do wątków z Czechowa.

Sonda
Czy kiedykolwiek wsparłeś/łaś fundację "Akogo"?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany