Kora

i

Autor: AKPA Kora

Powstaje film o Korze! Kto zagra artystkę?

2019-07-27 6:21

To już pewne, wkrótce powstanie film fabularny opowiadający historię życia Kory (†67 l.). Nad produkcją czuwa mąż zmarłej dokładnie przed rokiem artystki, Kamil Sipowicz (66 l.). Pod uwagę w obsadzeniu głównej roli brane są Olga Bołądź (35 l.) oraz Magda Cielecka (47 l.).

Kora była wybitną artystką, miała silny charakter, stanowcze poglądy i charyzmę, której zazdrościły jej inne wokalistki. Nic dziwnego, że pamięć o niej postanowiono uczcić filmem o jej życiu i twórczości.

O tym filmie mówiło się jeszcze za życia Kory, ale nic z tego nie wyszło. Dziś nad produkcją czuwa sam mąż artystki, który w końcu potwierdził, że film powstaje. A nawet dwa!

– Pracujemy nad filmem fabularnym i filmem dokumentalnym – zdradził Sipowicz w „Vivie!”.

Nie wiadomo jeszcze, czy film będzie pokazywał całe życie Kory od dziecka do dorosłości, czy wybrany moment jej życia. Sipowiczowi zależy jednak, by pokazać artystkę u szczytu jej popularności, niekoniecznie ostatnie lata jej życia, które były dla niej bardzo trudne.

Producenci rozważają, która aktorka powinna zagrać Korę.

– Padają różne propozycje, ale nie będę wymieniał konkretnych nazwisk. Trudno mi sobie wyobrazić, żeby ktokolwiek mógł zagrać Korę. Musi to być bardzo dobra aktorka, jakaś szamanka – mówi Sipowicz.

Jak dowiedział się „Super Express”, pod uwagę są brane dwie gwiazdy polskiego kina – Olga Bołądź, która jest wizualnie podobna do Kory i była jej wielką fanką, oraz Magda Cielecka, która odpowiada producentom charakterem i swoją zadziornością. Możliwe jednak, że ostatecznie Sipowicz postawi na zupełnie nieznaną jeszcze twarz.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE