Ramony Rey

i

Autor: Engelbrecht

Ramona Rey najlepiej wykształconą wokalistką? Skończyła drugie studia operowe!

2016-02-18 21:56

Kto by się spodziewał, że znana i ceniona polska wokalistka z trzema albumami na koncie, może nagle skupić się na śpiewie operowym i zawzięcie studiować go przez kilka lat. To właśnie zrobiła Ramona Rey, która kilka dni temu została magistrem sztuki i obroniła drugi dyplom ze śpiewu operowego. Czyżby tym samym została najlepiej wykształconą polską wokalistką?

Ramona Rey słynie z oryginalnego stylu i elektro-popowej muzyki. Jednak od kilku lat śpiewa także operowo i przykłada wielką wagę do kształcenia się w tym kierunku. W najnowszym wpisie na Facebooku Ramona wyjaśniła swoją kilkuletnią nieobecność na scenie pop i zapowiedziała szybki powrót!

W 2013 roku obroniła dyplom warszawskiej szkoły muzycznej im. Fryderyka Chopina. Zaraz potem postanowiła kontynuować naukę na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Dzięki swojemu talentowi i umiejętnościom, została przyjęta od razu na studia magisterskie. Kilka dni temu artystka obroniła tytuł magistra sztuki i otrzymała zaliczenie dyplomu dzięki swojej charyzmatycznej roli w operze "Eros i Psyche" w Operze Gdańskiej.

Choć świat opery pochłonął i zachwycił Ramonę, artystka zapowiada szybki powrót na popową scenę z nowym albumem. Swoje początki w świecie opery Ramona opisała w najnowszym wpisie skierowanym do fanów na Facebooku. Artystka zdradziła też swoje najbliższe plany związane z nową płytą.

"Pewnie niektórzy z was wiedzą… może niektórzy nawet już słyszeli…. pewnego przedziwnego dnia, po kilkunastu latach pracy nad głosem, usłyszałam siebie zupełnie inaczej. Powietrze z moich płuc powędrowało do nieużywanych dotychczas rezonatorów i mój głos zabrzmiał, jak nigdy dotychczas. To była chwila, kiedy trochę się o sobie dowiedziałam i zapragnęłam dowiedzieć jeszcze więcej. To była po prostu pierwsza prawdziwa lekcja śpiewu - nie sądziłam do wtedy, że wszystkie dotychczas były (tylko) żartem :) Postanowiłam zdawać do szkoły muzycznej i po 5 latach zaśpiewałam Recital Dyplomowy ze Śpiewu Solowego. Potem zapragnęłam poznać nowe środowisko i przez ostatnie dwa lata żyłam w rozjazdach miedzy Warszawą a uczelnią w Gdańsku. Zbierałam doświadczenie. Miałam możliwość sprawdzenia się w spektaklach operowych (Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz Opery Bałtyckiej). W międzyczasie zaczęłam też pracę nad nowym albumem, ale nasz system pracy nie znosi przestojów i przerw. Ale! Od kilku dni jestem magistrem sztuki.  I wracam do siebie! Do usłyszenia niebawem! :)" - napisała Ramona.

Posłuchajcie, jak Ramona śpiewa operowo. Wiedzieliście, że ma taki głos?

Zobacz: Mama Rafała Maślaka "kona ze strachu"! Co się stało?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE