Ranczo 10 sezon. Krystyna Więcławska nowym wójtem Wilkowyj zaprowadza porządek w urzędzie gminy - ZWIASTUN 118 odcinka

2016-09-03 22:01

Nowy wójt w Wilkowyjach w serialu "Ranczo"! Po wyjeździe Lucy (Ilona Ostrowska) do USA w roli wójta najsłynniejszej wsi w Polsce debiutuje Krystyna Więcławska (Dorota Chotecka), która w wyborach pokonała Fabiana Dudę (Piotr Ligienza). W 118 odcinku 10 sezonu "Rancza" zaprowadza nowe porządki w urzędzie gminy. Początkowo jednak nie wie jak sobie poradzić ze schedą po Lucy. Zobaczcie zwiastun premierowego odcinka "Rancza".

"Ranczo" 10 sezon odcinek 118 - niedziela, 4.09.2016, o godz. 20.25 w TVP1

Pierwsze dni Więcławskiej z "Rancza" na stanowisku wójta Wilkowyj nie należą do najłatwiejszych. Właścicielka miejscowego sklepu wygrała wybory, ale dopiero w 118 odcinku "Rancza" zaczyna czuć, że nie nadaje się do tej pracy. Nie zna przecież przepisów, ustaw, nie wie jak sobie radzić z urzędowymi sprawami. Od czego ma jednak swoich pracowników.

Zobacz: Ranczo 10 sezon online odcinek 118 na vod tvp.pl w internecie za darmo od 22.08.2016

Lodzia (Magdalena Kuta) i Fabian Duda (Piotr Ligienza) wprowadzają Więcławską w kulisy pracy wójta. Szczególnie pomocna jest Lodzia, która nowej pani wójt daje szereg dobrych rad. - Gmina potrzebuje silnego przywódcy, wodza, żeby ludzie czuli, że ktoś sprawuje nad nimi pieczę, że się za nich martwi i za nich myśli. Silny charakter trzeba pokazać i że się władzę trzyma w garści! A przepisami to my z panem Fabiankiem się zajmiemy - wyjaśnia główna księgowa urzędu gminy w Wilkowyjach.

Więcławska bierze sobie do serca jej słowa. - Lodzia rację ma! Albo ktoś w sklepie rządzi albo wszystkich przeprasza, że żyje, to znaczy w gminie. I już po chwili zarządza obchód urzędu. Wypija kieliszeczek koniaku na odwagę i zaprowadza nowe porządki.

Nowy wójt Wilkowyj od razu rozstawia po kątach urzędników, którzy zapomnieli, że są w pracy i urządzają sobie w urzędzie towarzyskie nasiadówki. Kilku osobom grozi nawet zwolnieniem. Jej krzyki wzbudzają strach w pracownikach i jednocześnie podziw w mieszkańcach wsi.

Przeczytaj: Ranczo 10 sezon. Prezes Kozioł donosił do UB? Mroczna przeszłość byłego wójta

A co o nowej roli Więcławskiej sądzi grająca ją Dorota Chotecka? - Dzięki temu, że scenarzysta poznał mój charakter, który włożyłam w Więcławską zaproponował mi awans na wójta. I oczywiście rządzę z krwi i kości - wyjaśnia aktorka.

Z kolei Piotr Ligienza zapowiada, że w 10 sezonie "Rancza" Więcławska dopiero pokaże swoje prawdziwe oblicze. - Praca z tą kobietą-diablicą jest totalną masakrą! - ujawnia serialowy Duda.

Chcesz wiedzieć więcej o serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

ZWIASTUN 118 odcinka "Rancza" >>>


Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE