Poszli w ślady ojca

Robert Gawliński z Wilków świętuje 30-lecie zespołu razem z synami. Czym zajmują się Emanuel i Beniamin?

2022-09-26 16:10

Robert Gawliński (59 l.) to wokalista i lider zespołu Wilki. W tym roku grupa obchodzi 30-lecie działalności i z tej okazji wypuściła najnowszy album. Gawliński wraz z żoną i synami - Beniaminem (30 l.) i Emanuelem (30 l.) pojawili się w studiu "Dzień dobry TVN". Czym zajmują się bliźniacy?

Robert Gawliński to muzyk rockowy, wokalista, a także lider zespołu Wilki. Zespół powstał na początku lat 90. ubiegłego wieku. Jego debiutancki album, "Wilki", szybko osiągnął status platynowej płyty. Był to ogromny sukces dla grupy, która dopiero co powstała. W 2022 roku Gawliński świętował 30-lecie powstania zespołu. Z tej okazji ukazała się najnowsza płyta "Wszyscy marzą o miłości", która miała premierę 23 września. Na antenie "Dzień Dobry TVN" Gawliński powiedział, że album powstawał w nietypowych warunkach.

Zobacz zdjęcia Roberta Gawlińskiego z Emanuelem i Beniaminem!

Ta płyta powstała w szczególnym momencie, to był lockdown. Założyłem, że nie będę pisać o polityce, samotności, tylko o miłości.

Mężczyzna pojawił się w studiu ze swoją żoną oraz synami - Emanuelem i Benjaminem. Bliźniacy są członkami zespołu i koncertują razem z ojcem. Beniamin gra na gitarze i instrumentach klawiszowych, a Emanuel na basie. Gawliński przyznał, że oddziela rolę ojca od lidera zespołu i jest wobec synów bardzo wymagający. Zdarza mu się nawet ich strofować!

Staram się oddzielać rolę ojca od roli lidera Wilków. Jeżeli chodzi o sprawy zespołu, to rugam synów niesamowicie, jestem bardzo stanowczy. Wymagam od nich nawet więcej niż od pozostałych muzyków, ale chłopaki o tym doskonale wiedzą i czują tę granicę.

Przed kamerami wykonali utwór "Duchy" z najnowszej płyty.

Bliźniacy należą również do zespołu Deraptors, w którym Beniamin gra na gitarze, a Emanuel na basie. Jak piszą sami o sobie, ich muzyka to garażowy rock polany psychodelicznym sosem z grandżową posypką.

Sonda
Słuchasz Wilków?
Nasi Partnerzy polecają