Skandal! Gwiazdy serialu „Ranczo” okradzione przez Amerykanów. W tle ogromne pieniądze

2020-12-01 5:36
Dramat gwiazd Rancza! Chodzi o wielkie pieniądze
Autor: redakcja se

Sukces wcale ich nie cieszy. Bo chociaż kultowy serial „Ranczo” za dwa tygodnie trafi do amerykańskiej telewizji internetowej Netflix, nasi aktorzy nie dostaną za to pieniędzy. To, że serial będzie dostępny w sieci, nie przełoży się na zarobki aktorów. Jedyny plus to fakt, że polskie gwiazdy mogą zyskać jeszcze większą popularność. Ale marna to pociecha w trudnych czasach, gdy większość nie ma pracy.

Wiadomość o tym, że „Ranczo” trafi na platformę międzynarodowego giganta, ucieszyła fanów serialu. Dzięki temu będą mogli przypomnieć sobie losy mieszkańców Wilkowyj i wrócić do ulubionych odcinków. W pierwszej chwili entuzjazmem tryskali także twórcy, którzy upatrywali w tym szansę na tantiemy, ale ich radość szybko została stłumiona.

Zobacz: Wielki powrót serialu "Ranczo"! Kiedy i gdzie będzie można go oglądać? Znamy szczegóły

Pozostaje mi nadzieja, że Netflix nie pominie mnie przy podziale tantiem” – napisał na swoim Facebooku scenarzysta pierwszych sezonów Jerzy Niemczuk (72 l.). W komentarzach rozgorzała dyskusja o ewentualnych zarobkach osób związanych z „Ranczem”.

Niestety, Netflix płaci tantiemy takie, jak platformy streamingowe, czyli prawie nic” – napisała Anna Jurksztowicz (57 l.), która śpiewa piosenkę w czołówce. – Netfilx nie płaci tantiem. Mówią, że nadają ze Stanów i to ich nie dotyczy – odpowiedziała z kolei Beata Barciś (58 l.), montażystka filmowa.

Faktycznie, wszystko wskazuje na to, że aktorzy nie dostaną ani grosza, co oburza Bogdana Kalusa (55 l.), czyli serialowego Hadziuka.

Nie rozumiem, kto podjął decyzję o emisji „Rancza” na Netfliksie bez płacenia nam tantiem. Jestem ciekaw, czy Netflix również nie płaci tantiem aktorom amerykańskim, angielskim czy skandynawskim. Z drugiej strony, są polskie stacje telewizyjne, które płacą nam tak śmieszne tantiemy, że to, czy Netflix wypłaci nam po 50 gr czy 1 złoty za powtórkę, tak jak te stacje, o których mówię, nie ma dla mnie większego znaczenia – mówi w rozmowie z nami.

Zobacz: Są najnowsze informacje o stanie Zygmunta Chajzera. Wiadomo już, jaką miał operację, naprawdę poważną!

Bogdan Kalus: Miałem zawał, ale tańczę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE