Sławomir Świerzyński o Edycie Górniak: Ma głos jak kopyto, ale brak jej przebojów!

2015-11-18 14:00
Edyta Górniak i Sławomir Świerzyński
Autor: materiały prasowe

Edyta Górniak niedawno obchodziła swoje 43 urodziny. Wśród fanów jej talentu jest i cesarz muzyki disco polo, Sławomir Świerzyński. Twórca takich przebojów jak m.in. ,,Majteczki w kropeczki" czy ,,Nie można żyć bez miłości" przyznaje, że Edyta ma wspaniały wokal, ale od dłuższego czasu brakuje mu w jej repertuarze wielkich przebojów...na miarę tego, jakim była piosenka dzięki której o mało nie wygraliśmy konkursu Eurowizji w 1994 roku. Dodajmy, że jedna z największych współczesnych piosenkarek obchodzi w tym 25 – lecie pracy zawodowej. Z tej okazji gwiazda jeździ po Polsce i koncertuje. 29 listopada wystąpi w Łodzi, a 9 grudnia w Krakowie.

Choć Edyta Górniak wygląda świetnie i co jakiś czas nagrywa nowe piosenki, cesarz disco polo zauważył, że pomimo tego brakuje mu w jej repertuarze wielkich przebojów. A on lepiej niż inni wie co mówi, ponieważ sam jest autorem kilkunastu hitów, których znajomość wśród fanów disco polo jest obowiązkowa!

Lider Bayer Full i niedoszły polityk przyznaje, że Górniak wciąż robi wielkie wrażenie tym, jak brzmi jej głos. Chciałby jednak usłyszeć więcej przebojów – na miarę tego, jaki w 1994 roku zagwarantował nam 2 miejsce w konkursie piosenki Eurowizji. To pamiętny przebój ze słowami Jacka Cygana i muzyką Stanisława Syrewicza ,,To nie ja".

- Edyta ma głos jak kopyto, ale brak jej przebojów. Kojarzy się z nią przede wszystkim piosenka „To nie ja", a później?...Trudno wymienić jakikolwiek utwór, który przeciętny słuchacz mógłby przypisać do jej dorobku artystycznego... - komentuje piosenkarz. - Szkoda, bo Górniak dysponuje naprawdę niesamowitymi możliwościami wokalnymi i to niewątpliwie - trochę - zmarnowany talent - powiedział w rozmowie z nami lider zespołu Bayer Full.

Świerzyński jest wykształconym muzykiem (w studium nauczycielskim, wybrał jako specjalizację wychowanie muzyczne) i autorem, m.in. takich hitów jak: „Wszyscy Polacy", „Majteczki w kropeczki", czy „Blondyneczka".

Wierzymy, że słowa discopolowego idola zmobilizują kompozytorów i autorów tekstu, którzy napiszą Edycie nowy, wielki przebój!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE