Stanisław Soyka

i

Autor: AKPA / Kurnikowski

"Ciężka niedyspozycja"

Stanisław Soyka odwołuje występ. Muzyk jest chory

2022-12-09 12:04

Stanisław Soyka (63 l.) był zmuszony odwołać najbliższe koncerty. Jak poinformowała w mediach Grażyna Łobaszewska (70 l.), jej kolega po fachu podupadł na zdrowiu. "Z powodu ciężkiej niedyspozycji zdrowotnej Stanisław nie będzie w stanie wystąpić przed państwem" - czytamy w jej oświadczeniu.

Stanisław Soyka to jeden z najwybitniejszych polskich artystów, którego muzykę znają co najmniej trzy pokolenia. Wokalista, który stale pozostaje aktywny zawodowo, angażuje się również w karierę swoich kolegów z branży. W najbliższym czasie miał pomóc Grażynie Łobaszewskiej uświetnić jeden z jej koncertów z okazji 50-lecia działalności artystycznej. Niestety, jak poinformowała artystka, stan zdrowia Soyki uniemożliwia mu pojawienie się obok niej na scenie. Informacje potwierdziła również żona i menadżerka mężczyzny.

Stanisław Soyka nie wystąpi na koncercie! Jest chory

8 grudnia na facebookowym profilu Grażyny Łobaszewskiej pojawił się komunikat, w którym gwiazda poinformowała o gorszym stanie zdrowia Stanisława Soyki.

- Jak doskonale wiecie, podczas nadchodzących koncertów jubileuszu mojego 50-lecia pracy scenicznej na scenie miał towarzyszyć mi mój wielki przyjaciel, Stanisław Sojka. Z przykrością muszę jednak ogłosić, iż z powodu ciężkiej niedyspozycji zdrowotnej Stanisław nie będzie w stanie wystąpić przed państwem. Stanisławie, życzymy ci szybkiego powrotu do zdrowia i czekamy na ciebie niecierpliwie - napisała artystka.

Z kolei w rozmowie z serwisem Gazeta.pl informacje te potwierdziła Ewa Żmijewska-Sojka. I choć nie do końca wiadomo, co dolega muzykowi, mamy nadzieję, że niebawem znów zasiądzie na scenie przy fortepianie.

Szybkiego powrotu do zdrowia życzą Soyce również internauci pod wpisem Łobaszewskiej. Warto przy okazji dodać, że każda dolegliwość może być w przypadku artysty bardzo poważna. Przed laty zachorował bowiem już na cukrzycę bezinsulinową.

Sonda
Koncerty w telewizji czy na żywo?
Nasi Partnerzy polecają