Franciszek Pieczka

i

Autor: MIECZYSŁAW WŁODARSKI/REPORTER Pokaz filmu „Aktor Pana Boga” z udziałem Franciszka Pieczki

Aktor miał 94 lata

Tak wygląda grób Franciszka Pieczki. Ten widok chwyta za serce. Nie da się przejść obojętnie

2022-10-10 8:00

Franciszek Pieczka, jeden z najwybitniejszych polskich aktorów, zmarł 23 września w wieku 94 lat. Spoczął na cmentarzu w Aleksandrowie. Żegnali go między innymi koledzy po fachu: Daniel Olbrychski, Maja Komorowska, Olgierd Łukaszewicz. Od pogrzebu artysty minęły niecałe dwa tygodnie, a fani wciąż o nim pamiętają. Tak wygląda jego grób.

Franciszka Pieczkę kochały miliony! Jeden z najbardziej znanych i najznakomitszych polskich aktorów zasłynął rolami w takich produkcjach, jak między innymi "Czterej pancerni i pies", "Perła w koronie", "Wesele" czy "Chłopi". Jego ostatnią najgłośniejszą rolą był Stachu Japycz w telewizyjnym hicie "Ranczo". Kochali go nie tylko widzowie, ale także koledzy po fachu. Artysta zmarł 23 września, miał 94 lata. Pogrzeb wybitnego aktora odbył się 29 września w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie Falenicy. Spoczął na cmentarzu w Aleksandrowie. Od ostatniego pożegnania artysty minęły niecałe dwa tygodnie. Jak teraz wygląda jego grób?

Ostatnie pożegnanie Franciszka Pieczki. Tak wygląda jego grób

Portal O2.pl powołuje się na wpis, jaki w mediach społecznościowych opublikował Wiktor Ćwikliński, członek fanklubu serialu "Ranczo". Pokazał przejmujące zdjęcie miejsca spoczynku Pieczki i napisał: "(...) Grób odnaleźć bardzo łatwo, po wejściu główną bramą należy kierować się środkową aleją i pod koniec cmentarza dostrzeżecie świeży pochówek, obecnie pełen kwiatów". Rzeczywiście grób Franciszka Pieczki dosłownie tonie w kwiatach i wieńcach. Ten widok łapie za serce!

Franciszek Pieczka nie żyje. Urodził się na Górnym Śląsku

Franciszek Pieczka urodził się 18 stycznia 1928 r. w Godowie na Górnym Śląsku. W czasie swojej kariery aktorskiej dostał wiele odznaczeń. W 2011 r. otrzymał Krzyż Wielki Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla kultury narodowej. W 2015 r. został laureatem Polskiej Nagrody Filmowej Orła za Osiągnięcia Życia. W 2017 r. został odznaczony Orderem Orła Białego. Stowarzyszenie Filmowców Polskich w ubiegłym roku uhonorowało aktora Nagrodą Specjalną SFP za całokształt pracy twórczej.

Sonda
Czy znacie dorobek Franciszka Pieczki?
Pogrzeb Franciszka Pieczki
Nasi Partnerzy polecają