Młynarski zmarł 6 lat temu. Tak wygląda dziś jego grób

2023-03-16 15:10

15 marca minęło sześć lat od śmierci wybitnego Wojciecha Młynarskiego (+75 l.). Urna z jego prochami w dniu pogrzebu spoczęła w alei zasłużonych na warszawskich Powązkach. Jak dzisiaj wygląda grób artysty?

Wojciech Młynarki był wybitnym poetą, reżyserem oraz muzykiem. Kiedy media obiegła informacja o jego śmierci, wiele osób nie mogło się z nią pogodzić. Bliscy mężczyzny zdawali sobie jednak sprawę, że ten tragiczny dzień może nadejść, zwłaszcza że artysta chorował na chorobę afektywną dwubiegunową. Młynarski zmarł 15 marca 2017 roku w wieku 75 lat. W minioną środę, z okazji 6. rocznicy śmierci, wpis na jego temat poczyniła Agata Młynarska, która nie ukrywała między słowami, że ból po stracie taty nadal w niej tkwi

Wojciech Młynarski zmarł 6 lat temu. Tak wygląda dziś jego grób

Wojciech Młynarski chorował przed śmiercią. Z biografii na jego temat, jaka niedawno ujrzała światło dzienne, dowiedzieliśmy się między innymi, że ostatnie lata życia mężczyzny to podróże po szpitalach. Jego choroba rozwijała się przez lata, o czym w swojej książce "Jesteś spokojem" pisała Paulina Młynarska.

- Uczył nas pływać i jeździć na nartach, czytał na głos książki i wymyślał bajki. Rozśmieszał i rozpieszczał. Uwielbiałam go. Był moim bohaterem, ideałem faceta. Gdy ten cudowny tata-kumpel, nagle przeobrażał się w szalejącą bestię, mogłam tylko uciekać. Każdy kolejny atak postępującej choroby ojca był cięższy i wiązał się z coraz bardziej brutalnymi napadami agresji.

Młynarski zmarł niespełna dwa tygodnie przed dniem, w którym skończyłby 76 lat. O jego problemach ze zdrowiem rodzina poinformowała oficjalnie dopiero po jego odejściu.

Przejrzyjcie poniższą galerię, w której aktualne zdjęcia grobu Wojciecha Młynarskiego.

Sonda
Czy uważasz Agatę Młynarską za dobrą dziennikarkę?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki