"Taniec z gwiazdami" ZNIKA z Polsatu?! Fani programu będą zawiedzeni!

2022-01-19 14:58
“Taniec z gwiazdami” ZNIKA z Polsatu?!
Autor: Akpa

"Taniec z gwiazdami" to jeden z najpopularniejszych programów rozrywkowych w Polsce. Niestety, mamy złą wiadomość dla fanów tego show - 13. edycja prawdopodobnie nie wróci na wiosnę, jak przewidywano jeszcze w październiku zeszłego roku. Jakie są powody tej decyzji i co dalej z przyszłością programu?

Wiosenna ramówka Polsatu bez „Tańca z gwiazdami”?

W finałowych kulisach „Tańca z gwiazdami”, które pojawiły się pod koniec października 2021 roku podano, że następna edycja tego popularnego show pojawi się wiosną 2022. Jak wynika z informacji portalu Press.pl, stacja ostatecznie nie zdecydowała się na umieszczenie 13. edycji „Dancing with the stars. Taniec z gwiazdami” w wiosennej ramówce. Polsat nie odniósł się do sprawy. Według informatorów Press.pl program może powrócić na antenę jesienią, jednak nie zapadły jeszcze żadne decyzje.

„Taniec z gwiazdami” to bez wątpienia jeden z najdłużej emitowanych i najpopularniejszych programów rozrywkowych polskiej telewizji. W latach 2005-2011 można było oglądać go na antenie TVN, a od 2014 roku w Polsacie. Przed telewizorami zasiadało nawet 4-5 miliona widzów, a najwyższa oglądalność miała miejsce jesienią 2005 roku podczas finałowego odcinka drugiej edycji. Wówczas rywalizację gwiazd na parkiecie śledziło około 7,7 miliona widzów!

Dlaczego „Taniec z gwiazdami” nie pojawi się wiosną w Polsacie?

Oficjalne powody wycofania programu z wiosennej ramówki nie są znane. Nie ulega jednak wątpliwości, że prace na planie „Tańca z gwiazdami” pokrzyżowała pandemia. Z tego powodu w marcu 2020 roku Polsat zmuszony był przerwać 11. edycję show podczas emisji drugiego odcinka. Wznowiono ją ponownie we wrześniu. Z kolei 12. edycja, która pojawiła się jesienią 2021 roku, przyciągnęła znacznie mniej widzów. 

Według Nielsen Media emitowaną wtedy 12. edycję śledziło średnio 1,35 mln widzów - o 396 tys. mniej, niż rok wcześniej kontynuację 11. edycji - czytamy na stronie Press.pl.

Czy program wróci jesienią na antenę? Tego dowiemy się już niebawem. Fani show z pewnością będą trzymali kciuki.

Zobacz w naszej galerii, jak wyglądał finał 12. edycji "Tańca z gwiazdami"!

Sonda
Czy masz zamiar oglądać 13. edycję show "Taniec z gwiazdami"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE