Karolak dostał 3 500 000 zł. od Orlenu

i

Autor: Bławicki/ EastNews Karolak dostał 3 500 000 zł. od Orlenu

Tomasz Karolak dostał aż 3,5 mln złotych od Orlenu. Szokujące wieści o celebrytach

2021-04-16 5:30

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek (45 l.) ostro zaatakował swojego poprzednika z czasów rządów koalicji PO-PSL. W „Wiadomościach” TVP ujawnił, że spółka finansowała gwiazdy - nie tylko ich fundacje, ale i zagraniczne wyjazdy oraz drogie imprezy. Tymczasem okazuje się, że gigantyczne pieniądze od spółki dostał swego czasu Tomasz Karolak (50 l.). Ile pieniędzy Tomasz Karolak dostał od Orlenu?

 – Afery w Orlenie są związane z celebrytami, którzy otrzymywali pieniądze na swoje fundacje. Oczywiście, oni bardzo często korzystali z pieniędzy Orlenu, bawiąc się na lożach, bawiąc się na luksusowych wyjazdach, pijąc najdroższe trunki. Ja nie widziałem, żeby ktokolwiek z nich złożył deklaracje w tym zakresie do urzędu skarbowego – powiedział Daniel Obajtek w „Wiadomościach” TVP. 

Daniel Obajtek nie zdradził, o kogo chodzi. Z naszych informacji wynika, że mogło chodzić m.in. o Tomasza Karolaka, który współpracował ściśle z Orlenem w latach 2011–2014. Z danych, do których dotarł „Super Express”, wynika, że aktor podpisał umowę reklamową w sumie na kwotę 600 tys. zł. Z kolei jego fundacja, zarządzająca teatrem, otrzymała dodatkowo blisko 3 mln zł.

ZOBACZ TAKŻE: Olga Frycz zostawiła 2,5 letnią córeczkę samą w aucie i poszła na zakupy. [ZDJĘCIA] Na Instagramie pozuje na idealną mamę

Koncern potwierdził nam, że podpisano z Karolakiem siedem umów sponsoringowych oraz dodatkowo umowę indywidualną.

„W nawiązaniu do przesłanych pytań możemy potwierdzić, że w latach 2011–2014 PKN ORLEN współpracował z Fundacją Odkrywcy Wyobraźni, projekt dotyczył wsparcia Teatru IMKA. Nie ujawniamy natomiast szczegółów umów z naszymi kontrahentami” – czytamy w oświadczeniu spółki.

NIE PRZEGAP: Niesamowita historia majątku Krzysztofa Krawczyka. Wiemy, ile dostanie żona. Szokująca kwota

Sam Tomasz Karolak również potwierdza, że zarówno on, jak i prowadzony przez niego teatr byli finansowani przez paliwowego giganta.

– Ja osobiście byłem związany reklamowo z Orlenem. Spółka była też sponsorem mojego teatru, ale to było sześć lat temu. I się skończyło. Zgodnie z umową mieliśmy przedstawić odpowiednią ilość premier teatralnych, wyprodukować dramaty. Ja natomiast, kiedy miałem taki pik reklamowy, promowałem także wprowadzanie internetu na stacje Orlen. Ale to wszystko skończyło się w 2015 r. Żałowaliśmy, że to się skończyło, bo teatr miał wtedy stabilność finansową. Okoliczności nieprzedłużenia z nami umowy są dziwne, ale nie chciałbym już do tego wracać – skomentował nam Tomasz Karolak.

Czy to właśnie o Karolaku mówił Daniel Obajtek, twierdząc, że bawił się na koszt Orlenu „w lożach”? Tego nie wiemy. Ustaliliśmy jednak, że aktor uczestniczył m.in. w wyjazdach na rajd Dakar, który odbywał się w Ameryce Południowej.