Top Chef, odcinek 8. RELACJA NA ŻYWO na Se.pl. Odpada Rafał Niewiarowski

2015-04-23 0:00

Top Chef, odcinek 8 RELACJA NA ŻYWO na Se.pl. W kolejnym odcinku kulinarnego programu poznamy kulinarne upodobania wróżbity Macieja! Tak, właśnie on pojawi się w show. Czy przepowie przyszłość? Czy on już wie, kto wygra? Oglądajcie i czytajcie relację z programu na Se.pl. Odpada Rafał! Zmierzył się w dogrywce z Łukaszem.

W 8. odcinku TOP CHEF niezwykłe zadania i niezwykli goście! Pracę kucharzy oceni Piotr Adamczewski - krytyk kulinarny, autor książek i bloger. Znawca i miłośnik herbaty - zwiedził niemal cały świat i zaprzyjaźnił się z lokalnymi kucharzami. To właśnie Piotr Adamczewski zada temat pierwszej konkurencji. Dołączy do niego najpopularniejszy tarocista i numerolog w kraju - wróżbita Maciej. I oczywiście wykorzysta swoje niezwykłe umiejętności! – Z gwiazd wyczytał, co my jesteśmy za kolesie? – śmiał się Rafał Niewiarowski. Czy słusznie? Jak przepowiednie wróżbity Macieja wpłyną na pracę kucharzy? Zobaczcie ZAPIS RELACJI NA ŻYWO:

20.40 Zaczynamy relację na żywo. W programie coraz mniej kucharzy! Zostało ich tylko sześcioro. Piotr Adamczewski i Ewa Wachowicz witają szefów.

20.44 Wchodzi wróżbita Maciej. Połączył on kucharzy w pary w taki sposób, by do siebie nie pasowali pod względem charakteru. Łukasz i Rafał przygotują halibuta Patryk i Adam przygotują królika. Kasia i Bartek przygotują comber jagnięcy.

Wróżbita Maciej chodzi między kucharzami i mówi im, czego oczekuje. Skoro jeden ma zapisane, że jest kreatywny, to wróżbita oczekuje, że danie będzie podane fantazyjnie.

20.58 Łukasz i Rafał mają za nic upodobania jury. Maciej nie lubi szpinaku.

21.01 Teraz jury ocenia smak potraw. Czy w każdej czuć herbatę? Czy herbata jest dominującym smakiem?

21.05 Danie z jagnięciny (Kasi i Bartka) jest najlepsze. Do dogrywki trafiają Łukasz i Rafał.

21.09 Szefowie mają tylko 5 minut na wybranie produktów. Ale jurorzy zabierają im trzy wybrane główne składniki. Mają je zamienić na coś innego.

21.32 Konkurencja dobiega końca! Patryk przygotował foie gras z pure z jabłek. Pokazał, że gęsią wątróbkę można ugotować. Wachowicz jest zadowolona.

Rafał przygotował risotto z ziemniaków i grzybów. Dodał także ketchup z marchwi. Danie wegetariańskie, ale przesadzone. Za dużo składników. Idzie do dogrywki.

Łukasz przygotował comber z jelenia z tapioką. Nie jest smaczne. Idzie do dogrywki.

Adam przygotował lody burczane z biszkoptem z mąki dyniowej.

21.40 W dogrywce walczą Rafał Niewiarowski i Łukasz Budzik. Tylko oni ponownie nie pokazali klasy w przygotowaniu dań. Motywem przewodnim ich konkurencji są produkty, które wybrali w poprzedniej konkurencji, ale im je odebrano. Łukasz idzie w zaparte i robi to samo, zaś Rafał zmienia koncepcję i idzie w klasykę.

21.55 Odpada Rafał!

Zobacz: Top Chef, odcinek 7. Zapis relacja NA ŻYWO na Se.pl