Top Of The Top Sopot Festival 2022 - dzień pierwszy

i

Autor: Akpa/Podlewski

Koncert gwiazd

Poruszająca przemowa Woźniak-Starak i wpadka Kasi Wilk w TVN. Top Of The Top Sopot Festival 2022

2022-08-17 8:29

Za nami pierwszy dzień Top Of The Top Sopot Festival 2022. Na scenie w Operze Leśnej wystąpiła plejada gwiazd. A koncert upłynął pod znakiem muzycznych podziękowań dla służby zdrowia oraz wolontariuszy, którzy nieśli pomoc podczas pandemii COVID-19 oraz pomagali potrzebującym po wybuchu wojny w Ukrainie. Kto wystąpił? Co się wydarzyło?

Otwierający wieczór festiwalu Top Of The Top Sopot Festival 2022 upłynął pod hasłem #YOU_ARE_THE_CHAMPIONS. Była to muzyczna opowieść o miłości, przyjaźni, empatii i pomocy potrzebującym. Na scenie zaprezentowali się między innymi: Kayah, Lady Pank, Wilki, LemON, Kuba Badach, Kwiat Jabłoni, Fisz Emade Tworzywo, Mrozu, Patrycja Markowska, Smolasty, Julia Pietrucha, Łukasz Zagrobelny, Jary Oddział Zamknięty.

Inauguracyjny dzień Top Of The Top Sopot Festival 2022 składał się z dwóch muzycznych odsłon. Pierwsza zatytułowana była "Z Wami najlepiej", druga - "Przeboje po horyzont".

Kto poprowadził pierwszy dzień Top Of The Top Sopot Festival 2022?

Gospodarzami wieczoru byli: Agnieszka Woźniak-Starak, Paulina Krupińska, Olivier Janiak i Mateusz Hładki. Publiczność zwróciła uwagę na poruszającą przemowę programowej partnerki Ewy Drzyzgi. 

Ostatnie trzy lata obfitują w emocje, które niektórym starczą na całe życie. Trzy lata temu przyszła pandemia, która wywróciła nasz świat do góry nogami, bardzo boleśnie nas doświadczyła. Kiedy myśleliśmy, że to, co najgorsze, jest już za nami, za naszą wschodnią granicą wybuchła wojna. (...) Taki moment to zawsze czas próby. Próby dla nas. Jacy będziemy w obliczu tragedii innych, czy zdamy egzamin z człowieczeństwa? Jak do tej pory trzeba przyznać, że zdajemy go celująco - powiedziała ze sceny Agnieszka Woźniak-Starak.

Wpadka Kasi Wilk na Top Of The Top Sopot Festival 2022

Występ na ogólnopolskim festiwalu bywa stresujący. Przekonała się o tym Kasia Wilk, która... pomyliła miasta! Artystka pojawiła się na scenie w towarzystwie rapera Mezo. Razem zaśpiewali hit "Ważne". Zanim jednak wybrzmiały pierwsze dźwięki, wokalistka przywitała się słowami: "Dobry wieczór Opole". Jej pomyłka rozbawiła publiczność.

Jacek Kurski o festiwalu w Opolu i byciu ojcem
Sonda
Będziesz oglądać tegoroczną edycję Top of the Top Sopot Festival?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE