Tort na komunię od Magdy Gessler

i

Autor: AKPA/Facebook Tort na komunię od Magdy Gessler

Wiemy, ile kosztuje tort na komunię od Magdy Gessler! Za te pieniądze możesz mieć MIESZKANIE!

2022-05-13 14:15

Pierwsza Komunia Święta to bardzo ważne wydarzenie dla dzieci i ich rodziców. Ci drudzy bardzo często prześcigają się w coraz to bardziej kontrowersyjnych pomysłach na wyprawienie uroczystości swoim pociechom. Oczywiście na imprezie komunijnej nie może zabraknąć tortu. Słynna restauratorka Magda Gessler ma w swojej ofercie torty na komunię, a ich ceny wręcz powalają. To koszt miesięcznego wynajmu mieszkania w sporym mieście takim jak Olsztyn czy Radom!

Polacy nadal bardzo często działają według zasady "zastaw się, a postaw się". By pokazać się przed gośćmi w dobrym świetle, nie liczą się z wydatkami, choćby mieli się zadłużyć. Wiele osób bardzo często bierze kredyty i zapożycza się na wesela, a także na komunie swoich dzieci. Przed laty komunie wyprawiano głównie w domach. Dziś Polacy coraz częściej korzystają z ofert restauracji. Oczywiście na stole nie może zabraknąć tortu, a dziennikarze z O2.pl sprawdzili, ile kosztuje ten, który pochodzi z cukierni Magdy Gessler.

Reporterzy zapoznali się z cenami w jej warszawskim lokalu "Słodki Słony". Cukiernia oferuje wiele rodzajów tortów komunijnych, wśród nich znajdują się smaki: mascarpone, kajmakowy czy owocowy. Pracownica lokalu poinformowała dziennikarzy, że torty nie są sprzedawane na kilogramy, tak jak w wielu innych cukierniach. Tort na komunię kupuje się u nich na porcje. 

- Porcja tortu jest w cenie od 35 do 41 zł w zależności od smaku. Porcje są duże - tłumaczy ekspedientka.

Ale na tym wydatki się nie kończą, bo dodatkowo płaci się za dekorację dla każdej porcji.

- Robimy je ze świeżych kwiatów lub owoców. Na 20-porcjowy tort dekoracją będzie kosztowała dodatkowo 200 zł - mówi pracownica cukierni.

Przyjmijmy więc, że na przyjęcie komunijne zaproszono 20 osób, a dla każdej z nich trzeba zamówić jedną porcję tortu. 

- Za najtańszy tort komunijny w cukierni Magdy Gessler zapłacimy więc 900 zł (20 x 35 zł plus 200 zł za dekorację). Jeżeli wybierzemy droższy tort, który kosztuje 41 zł za porcję wówczas za 20 porcji tego deseru z dekoracją zapłacimy 1020 zł - wyliczają dziennikarze z O2.pl.

1000 złotych to cena miesięcznego wynajmu kawalerki lub nawet niewielkiego, dwupokojowego mieszkania w dość sporych miastach takich jak Olsztyn czy Radom. Dziennikarze sprawdzili też, jak prezentują się ceny tortów komunijnych w innych cukierniach. Wahają się od 65 do 100 złotych za kilogram, co oznacza, że tort komunijny dla 20 osób będzie nas kosztował około 200 złotych.

Kupilibyście tort komunijny od Magdy Gessler? Oddajcie swój głos w sondzie niżej i zostawcie komentarz!

Sonda
Czy kupiłbyś tort komunijny od Magdy Gessler za 1000 złotych?
15 złotych za pączka od Gessler! Polacy ostro: "OSZALAŁA" | Komentery
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE