Znamy już pierwsze szczegóły

TVN szykuje nowy hit! Wiemy, co czeka uczestników „The Traitors”. Bajkowy pałac do dopiero początek [ZDJĘCIA]

2023-07-25 16:46

Choć do premiery nowego reality show najprawdopodobniej widzowie będą musieli poczekać do wiosny, stacja TVN już teraz zaczyna ujawniać pierwsze szczegóły produkcji. Rąbka tajemnicy uchyliła nam również sama prowadząca – Malwina Wędzikowska. Co czeka na uczestników „The Traitors” w tajemniczym belgijskim zamku?

Program po raz pierwszy zadebiutował w Holandii w 2021 r. W zaledwie dwa lata doczekał się wersji w wielu krajach, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii, Grecji czy Belgii, gdzie powstawać będzie również polska wersja show.

O tym, kto poprowadzi polską wersję "The Traitors", spekulowano już od dawna. Na giełdzie nazwisk wymieniono m.in. Agnieszkę Woźniak-Starak czy Katarzynę Dowbor, ostatecznie jednak ujawniono, że gospodynią programu będzie Malwina Wędzikowska, znana dotąd z takich programów jak „Druga twarz”, „Ostatnia szansa”, czy „Rzeczy, których nie nauczyła mnie matka”. W roli prowadzącej reality show będzie miała okazję sprawdzić się po raz pierwszy. Przygotowując się do zadania, gwiazda zdradziła nam pierwsze wrażenia z pracy nad nową produkcją:

Byłam bardzo podekscytowana, gdy produkcja wysłała mi próbkę zagranicznych wersji programu. Zobaczyłam coś, czego na polskim rynku do tej pory nie było. Tu mamy wszystko – jest rywalizacja, bardzo silne emocje, bajkowa sceneria pięknego zamku, zagadka do rozwiązania, a przede wszystkim prawdziwi uczestnicy, którzy reprezentują różne zawody i grupy społeczne. To tak naprawdę rodzaj wciągającego serialu, bo gra toczyć się będzie przez kilkanaście tygodni.

Formuła show nawiązuje do popularnej gry Mafia. Jego uczestnicy w tajemnicy dzielą się ba „lojalnych” i „zdrajców”, by zdobyć nagrodę pieniężną muszą jednak współpracować. Celem tytułowych zdrajców jest wyeliminowanie lojalnych, ci z kolei muszą jak najszybciej odkryć tożsamość przeciwników. Areną zmagań uczestników stanie się liczący kilkaset lat zabytkowy zamek położony nieopodal Brukseli, gdzie czekają na nich iście luksusowe warunki.

Za produkcję programu odpowiada Marta Więch, która na swoim koncie ma już takie telewizyjne hity, jak „Agent Gwiazdy”, „Ameryka Express”" Power Couple" czy „Przez Atlantyk”.

Sonda
Lubisz programy typu reality show?