Uwiódł kilka tysięcy kobiet, po 2 tysiącach przestał je liczyć. Zobacz, ile dzieci miał Kalibabka i co się z nimi dzieje [ZDJĘCIA]

2022-06-23 12:33
Jerzy Kalibabka: zobacz, kim był i ile miał dzieci popularny Tulipan
Autor: pl.wikipedia.org Jerzy Kalibabka: zobacz, kim był i ile miał dzieci popularny Tulipan

Jerzy Kalibabka (†62 l.) był największym podrywaczem i oszustem w historii PRL. Uwiódł kilka tysięcy kobiet, trudno jednak powiedzieć, ile ich dokładnie było. W wywiadach chwalił się, że po dwóch tysiącach przestał je liczyć. Jego procesem żyła cała Polska, a sąd oszacował, że oszukał kobiety na ponad 15 milionów złotych. W dodatku wiele z nich, po upojnej nocy ze słynnym Tulipanem, zaszło w ciążę. Zobacz, ile dzieci miał Kalibabka. Jedna z jego córek zdradziła też, jakim był ojcem.

Jerzy Kalibabka pochodził z Dziwnowa, w którym pracował jako rybak. W wieku 21 lat stwierdził jednak, że można dużo lepiej i łatwiej żyć. Przeprowadził się nad morze i został podrywaczem-oszustem. Jego ofiarami padały głównie zamożne turystki z Niemiec, choć nie odpuszczał żadnej kobiecie. Po trzech latach postanowił rozszerzyć swoją działalność na inne miasta i został sutenerem. Razem ze wspólnikami okradali bogate panie w Warszawie, Szczecinie, Zielonej Górze i w wielu kurortach, w których najczęściej można było spotkać majętnych ludzi.

- Potrafił sprawnie i sprytnie wykreować mit wokół własnej osoby. Twierdził, że działał tylko z miłości, uszczęśliwiał swoje wybranki, że był takim miłosnym Robin Hoodem. Ale to był zwykły bandyta, złodziej i gwałciciel - napisał o Kalibabce Patryk Pleskot, główny specjalista w Instytucie Pamięci Narodowej i autor książki "Przekręt. Najwięksi kanciarze PRL-u i III RP".

I choć milicja co raz przymykała Tulipana, to na dłużej zamknięto go dopiero w 1982 roku. Jerzy Kalibabka stanął przed sądem, postawiono mu 103 zarzuty. Oszacowano, że okradł kobiety na co najmniej 15 milionów złotych. Słynny amant został skazany na 15 lat więzienia i musiał zapłacić milion złotych grzywny. W jej spłacie pomógł mu producent serialu "Tulipan". Kalibabka wyszedł z więzienia po 10 latach i wrócił do rodzinnego Dziwnowa. Zainteresowanie jego osobą było jednak tak duże, że postanowił uciec do Gorzowa Wielkopolskiego.

Właśnie tam poznał Karinę, która została jego żoną i urodziła mu pięcioro dzieci. Z oficjalnych danych wynika, że z licznych romansów Kalibabki, narodziło się aż 28 dzieci. Być może jest ich więcej, a część oszukanych kobiet ze wstydu nie podała tożsamości ojca. O dzieciach Kalibabki zrobiło się głośno, gdy jego córka Gracja i syn Jacek zgłosili się do 9. edycji programu "Top model". W programie nie uniknęli pytań o owianego złą sławą ojca.

- Gdy ludzie pytają mnie, kim był dla mnie, mogę powiedzieć, że ojcem i bardzo dobrym przykładem. Zostawił w nas ogromną siłę, wszystkie jego słowa noszę w sercu. Wiem, że dzięki nim nic nie jest w stanie mnie złamać. A udział w Top Model to czas, kiedy spełniamy marzenia swoje i taty - powiedziała przed kamerą Gracja.

Córka z oficjalnego małżeństwa zapewniała, że Tulipan był kochającym ojcem. Wyznała też, że posiadanie znanego nazwiska - szczególnie w dzieciństwie - miało więcej minusów, niż plusów. Ojciec pocieszał ją słowami "dorośniesz, to zobaczysz".

O tym, jakimi rodzicami byli Jerzy i Karina, opowiedzieli też ich sąsiedzi.

- Widać było, że bardzo kochają swoje dzieci i poświęcają im dużo uwagi. Jak dzieciaki były małe, Jurek często chodził z nimi na plażę. Często też słyszałem, jak ćwiczyli grę na instrumentach w domu - mówili "Faktowi" sąsiedzi Kalibabki.

Zobaczcie niżej zdjęcia Kalibabki, jego żony i dzieci.

Sonda
Czy Twoim zdaniem 40-stka to dobry wiek na dziecko?
Skandal na grobie Pawła Królikowskiego. Afera na Powązkach Wojskowych. Niezapomniani
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE